Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ORLEN ZARABIA NA GIGANTYCZNYM WZROŚCIE CEN PALIW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

ORLEN ZARABIA NA GIGANTYCZNYM WZROŚCIE CEN PALIW

Przychody paliwowej spółki niemal podwoiły się do 57 mld 800 mln zł, a EBITDA LIFO wzrosła o 73 proc. do 5 mln 340 mln zł. Wynik EBITDA sięgnął 6 mld 660 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: DLACZEGO PALIWO POWINNO DZIŚ KOSZTOWAĆ 5.9 ZŁ. ROPA STANIAŁA JUŻ DO POZIOMU SPRZED WOJNY

W segmencie rafineryjnym wynik w II kwartale wyniósł 1 mld 800 mln zł (7-krotny wzrost r/r), petrochemii 1 mld 640 mln zł, energetyce 1 mld 160 mln zł, a w detalu 695 mln zł. W tym ostatnim był o 129 mln zł niższy r/r ze względu na wpływ niższych marż paliwowych oraz wyższych kosztów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ORLEN ZARABIA NA GIGANTYCZNYM WZROŚCIE CEN PALIW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

POLSKA

Orlen założył spółkę w raju podatkowym - piszą dziennikarze Gazety Wyborczej. Chodzi o słynny szwajcarski kanton Zug, jedną z ulubionych podatkowych skrytek rosyjskich surowcowych...

%d bloggers like this: