Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ORLEN WEJDZIE W ATOM RAZEM Z SYNTHOSEM?

Orlen wejdzie w Atom?
Państwowy PKN Orlen ma podpisać porozumienie z firmą Synthos, która należy do jednego z najbogatszych Polaków – Michała Sołowowa. Ma ono dotyczyć energetyki jądrowej i przejęcia udziałów w Synthos Green Energy przez paliwową spółkę z Płocka.

ORLEN ZACZYNA KOLEJNĄ FUZJĘ

O planach Orlenu wobec Synthos Green Energy poinformował portal Polityka Insight.

Według informacji serwisu, Orlen i Synthos mają podpisać porozumienie jeszcze w czerwcu 2021 roku. W ramach tych ustaleń Orlen miałby przejąć połowę udziałów w Synthos Green Energy.

Synthos na początku 2019 roku rozpoczął rozmowy z GE Hitachi Nuclear Energy w sprawie małego reaktora modułowego BWRX-300 i możliwości budowy elektrowni jądrowej w Polsce.
Zgodnie z umową zawartą w sierpniu 2020 r., Synthos Green Energy został partnerem strategicznym GE Hitachi Nuclear Energy w zakresie rozwoju i budowy reaktora.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ORLEN WEJDZIE W ATOM RAZEM Z SYNTHOSEM?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Orlen założył spółkę w raju podatkowym - piszą dziennikarze Gazety Wyborczej. Chodzi o słynny szwajcarski kanton Zug, jedną z ulubionych podatkowych skrytek rosyjskich surowcowych...

POLSKA

Ministerstwo finansów wyróżniło największych płatników CIT w 2021 roku. Firmom wręczono dyplomy.

POLSKA

Orlen sprzedaje Saudi Aramco 30 procent Rafinerii Gdańskiej.

POLSKA

Władze Orlenu mają być powoływane na pięcioletnią kadencję i nie będzie można ich zmienić bez zgody specjalnej Rady ds. Bezpieczeństwa Strategicznego - przewiduje nowy...

%d bloggers like this: