Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKI ATOM

ORLEN ROŚNIE PO ZAMIESZANIU Z ATOMEM

NOWE WŁADZE ORLENU

Po wczorajszym zamieszaniu związanym z projektem atomowym Orlenu, dziś widać odreagowania na akcjach spółki.

Zaczęło się od prawdziwego trzęsienia ziemi. Tygodnik Polityka podał informację, że ABW zakwestionowała plany budowy reaktorów SMR przez spółkę celową Orleny – Orlen Synthos Green Energy.

CZYTAJ TEŻ: SPADEK PKB JAPONII

A brak zgody służb miał utrudnić firmie wydanie decyzji zasadniczej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ale resort niepodziewanie wbrew sugestii ABW w czwartek przed południem wydał decyzję zasadniczą dla sześciu lokalizacji.

Informacja ta jednak nie uspokoiła sytuacji wokół spółki. Najpierw ostre oświadczenie wydała Synthos Green Energy, która postępowania prowadzone przez ABW nazwała niekompetentne i nieodpowiedzialne.

Do całej historii odniósł się też Mariusz Kamiński, czyli były koordynator służb, który napisał, że prowadzona przez spółkę inwestycja w sposób nienależyty zabezpiecza interesy Skarbu Państwa.

Zamieszanie z decyzją zasadniczą skomentował również Mark Brzeziński. Ambasador USA w Polsce napisał, że wydanie decyzji zasadniczej to ważny i bardzo potrzebny krok dla długofalowego bezpieczeństwa energetycznego Polski.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ORLEN ROŚNIE PO ZAMIESZANIU Z ATOMEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKI ATOM

Decyzja w sprawie budowy małych reaktorów jądrowych, którą wydał dwutygodniowy rząd Mateusza Morawieckiego została wydana wbrew ABW i opinii pozostałych służb, twierdzi minister koordynator...

GPW

O ponad 400 mln złotych wzrósł zysk operacyjny Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin. Spółka Zygmunta Solorza stawia na energetykę jądrową. Przychody grupy wzrosły w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.