Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ORLEN, ROPA WIDMO I KOLEJNA STRATA

Rosną koszty radosnej działalności zarządu szwajcarskie spółki Orlenu. teraz okazuje się, że starta związana zakupem ropy widmo wzrosła od pierwotnie podawanej kwoty o kolejne 400 mln zł.

KOSZT ORLENU

Robert Kropiwnicki wiceminister Aktywów Państwowych powiedział w Sejmie, że prócz 1.6 mld zł, które Orlen Trading Switzerland przelał jako zaliczkę na poczet zakupu wenezuelskiej ropy, spółka poniosła jeszcze dodatkowe koszty związane z najmem tankowców.

Te pod koniec roku zostały wysłane do Wenezueli gdzie czekały na załadunek surowca. I tak mijały dni, tankowce stały, a zakupionej ropy jak nie było, tak nie było.

W sumie wysłanie tankowców do Wenezueli po odbiór ropy widmo kosztowało OTS dodatkowe 400 mln zł.

Kropiwnicki wyraził nadzieję, że badającą tę sprawę prokuratura szybko postawi zarzuty i stworzy akt oskarżenia i zapowiedział, że Skarb Państwa będzie potem dochodził roszczeń od osób odpowiedzialnych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.