Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ORLEN MOCNO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Orlen mocno w górę po wynikach za 2 kwartał. Kurs rośnie dziś o nawet 3 procent po tym, jak spółka chwali się najwyższym w historii zyskiem netto. Grupa miała w II kwartale 2,2 mld złotych zysku.

FUZJA ORLENU I LOTOSU
21 czerwiec 2017 własność PKN ORLEN, prawa do wizerunku osób bez ograniczeń czasowych

Tych z Państwa, którzy pamiętają, że rok temu Orlen raportował ponad 4 miliardy złotych zysku netto dzisiejsze przechwałki Orlenu mogą mocno zdziwić. Ale Orlen w komunikacie informuje, że chodzi mu o rekord kwartalnych wyniki po pominięciu zdarzeń jednorazowych – a zysk sprzed roku był efektem kontrowersyjnego zaliczenia do niego przeszacowania wartości dopiero co zakupionej Energii.
Konsolidacja wyników Energii bardzo mocno wpłynęła też na przychody Grupy Orlen, które wyniosły w II kwartale ponad 29 miliardów złotych – o ponad 70% więcej, niż przed rokiem. Wpływ na wzrost przychodów miały też znacząco wyższe ceny paliw, niż przed rokiem.


A o 16.30 gościem Biznes24 będzie Jan Szewczak, członek zarządu PKN Orlen ds. finansowych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ORLEN MOCNO W GÓRĘ PO WYNIKACH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Rzeź na GPW - najgorsza sesja od marca 2020 roku.

GPW

Allegro mocno w dół po wynikach za pierwsze półrocze i zapowiedzi rewizji przewidywań na najbliższe lata. Zysk netto spadł rok do roku o czterdzieści...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

%d bloggers like this: