Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ORLEN MA ZGODĘ NA PRZEJĘCIE TURMÖLU

ORLEN MA ZGODĘ NA PRZEJĘCIE TURMÖLU
ŹRÓDŁO: GOOGLE STREET VIEW

Orlen ma zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie sieci stacji Turmol w Austrii. To oznacza, że stanie się właścicielem co 10-tej stacji paliw w tym kraju. Cena, z którą Orlen zrealizuje ogłoszoną na początku lipca transakcję wciąż nie jest znana. Wiadomo, że polski koncern przejmie 266 stacji. Ale 10-procentowy udział w liczbie punktów sprzedających paliwo w Austrii niekoniecznie przełoży się na 10-procentowy udział w rynku.

Dziennikarze BIZNES24 sprawdzili w Google Street View jak wyglądają stacje kupione przez Orlen. Część z tych stacji na zdjęciach w Google nosi jeszcze barwy konkurencji.

Grupa Doppler od której Orlen kupuje stacje zbudowała bowiem swoją obecność w Austrii przejmując i integrując małe sieci.
Dopiero od 2021 wprowadziła na rynek markę Turmol. A to oznacza, że siła przejmowanej sieci opiera się bardziej na lokalizacjach, niż na sile marki.

W sieci znajdziemy zarówno dobrze zlokalizowane, przy wyjazdowych drogach z miast, nowoczesne punkty, jak i niemal garażowe stacje, ukryte przy małych uliczkach.

Przy czym stacji tego drugiego typu jest wyraźnie więcej spośród około 100, których zdjęcia przejrzeliśmy. Stacje te zwykle nie działają przez całą dobę. Najkrócej działająca, na którą się natknęliśmy, zamyka się już o 19:00. Większość ze sprawdzonych przez nas działa do 22:00.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.