Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ORANGE ZWIĘKSZY DYWIDENDĘ

Orange zwiększy dywidendę o 40%.

ORANGE ZWIĘKSZY DYWIDENDĘ

Lepszymi od oczekiwań rynku wynikami za ostatni kwartał pochwalił się operator telefonii komórkowej Orange Polska. Firma chce też o 40 proc. zwiększyć wypłacana dywidendę.

Zysk netto Orange wyniósł w czwartym kwartale 2022 roku 163 mln zł i był o ponad 20 proc. lepszy od prognoz analityków. W całym zeszłym roku zysk netto grupy sięgnął 724 mln zł.

Zarząd Orange Polska rekomenduje, by z zysku netto za 2022 rok wypłacić 35 groszy dywidendy na akcję, co oznacza jej zwiększenie o 40 proc. w stosunku do dywidendy wypłaconej w poprzednim roku.

CZYTAJ TEŻ: ZAMROŻENIE CEN PODCIĘŁO WYNIKI ENERGI

Przychody grupy w czwartym kwartale sięgnęły 3 mld 380 mln zł zł i były o 2,7 proc. powyżej oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes. W całym 2022 roku przychody grupy wyniosły prawie 12 i pół mld zł, co jest wynikiem lepszym o 4,7 proc. niż rok wcześniej.

Jak podał orange w raporcie, firma prognozuje niski jednocyfrowy wzrost przychodów w 2023 roku oraz dalsze wzrosty w kluczowych usługach telekomunikacyjnych na rynkach detalicznych w połączeniu z solidnymi przychodami z usług IT i integracyjnych.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...