Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ORANGE ZWALNIA 1100 OSÓB

Będzie w przyszłym roku okazja do zatrudnienia dobrych specjalistów – Orange Polska wypuści ich na rynek aż tysiąc stu w ciągu dwóch lat.

ORANGE ZWIĘKSZY DYWIDENDĘ

Zarząd Orange Polska właśnie zakończył negocjacje ze związkami zawodowymi w tej sprawie. Nikt nie będzie zwalniany na siłę, to będzie program dobrowolnych odejść w ramach umowy społecznej na najbliższe 2 lata (2024 i 2025).

Komunikat spółki nie precyzuje z jakich specjalności odchodzić będą pracownicy, wiadomo że na odprawy i odszkodowania w sumie ma być przeznaczone 130 milionów złotych, które zostanie wliczone w wyniki 4 kwartału 2023 roku poniżej wyniku EBITDA.

W umowie społecznej zaplanowane są też podwyżki dla pracowników, którzy zostaną, na poziomie 7% w przyszłym i co najmniej 6% w 2025 roku.

A wszystko w ramach strategii, której celem jest koncentracja na tworzeniu długoterminowej wartości, m.in. poprzez poprawę efektywności operacyjnej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...