Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ORANGE ZASKOCZYŁ WYNIKAMI Z I KWARTAŁU 2022

WYNIKI ORANGE LEPSZE

Już po zamknięciu sesji swoje wyniki pokazał komunikacyjny Orange. I są to dobre wyniki.

Spółka pochwaliła się, że w pierwszym kwartale wypracowała 762 mln zł EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu i jest to wynik o ponad 5 procent lepszy od pierwszego kwartału 2021 roku.

Przychody grupy sięgnęły ponad 3 miliardy 100 mln zł. Z kolei sprzedaż Orange wzrosła rok do roku o ponad 7 procent.

Od stycznia do marca grupa wypracowała 270 mln zł zysku netto, tymczasem konsensus zakładał, że będzie to kwota o 90 mln zł mniejsza.

Dobre wyniki za pierwszy kwartał sprawiły, że spółka podtrzymała swoje cele finansowe na 2023 rok, które zakładają stabilizację EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu lub wzrost w jednocyfrowym tempie oraz niski jednocyfrowy wzrost przychodów. Jacek Kunicki, członek zarządu Orange ds. finansów powiedział, że otoczenie makroekonomiczne pozostaje bardzo wymagające a spółka przewiduje dalszy niekorzystny wpływ inflacji.

W obliczu tak dobrych wyników finansowych w pierwszym kwartale jesteśmy przekonani, że osiągniemy cele całoroczne – powiedział cytowany w komunikacie Jacek Kunicki.

ORANGE ZASKOCZYŁ WYNIKAMI Z I KWARTAŁU 2022

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: