Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EKOLOGIA

OPŁATA PLASTIKOWA NIE WZROŚNIE O 2000%?

OPŁATA PLASTIKOWA NIE WZROŚNIE O 2000%?

Opłata za zbieranie odpadów z tworzyw sztucznych np. jednorazowych kubeczków będzie prawdopodobnie niższa od pierwotnie zaproponowanej. Wstępnie miała wzrosnąć o 2000% Jednak według informacji PAP rząd ma się wycofać z tak drastycznych podwyżek.

Chodzi o projekt rozporządzenia, który ma wdrożyć unijne przepisy dotyczące plastiku. Nad dokumentem pracuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska. I właśnie z tego resortu wyszła inicjatywa, która podwyższała opłaty o niemal 2000%.

Zgodnie z projektem coroczna opłata ma wynieść 20 gr. za kilogram m.in. pojemników na żywność, paczek i owijek wykonanych z elastycznych materiałów zawierających żywność przeznaczoną do bezpośredniego spożycia. Projekt przewiduje też jednogroszową opłatę od sztuki wyrobów tytoniowych z filtrami.

Jak informuje PAP powołując się na źródło zbliżone do rządu stawki mają być dużo niższe od tych pierwotnie zaproponowanych. PAP nie podaje jednak o ile będą one niższe.

Jeśli propozycja ministerstwa przejdzie, to dodatkowa opłata ma obowiązywać już od stycznia przyszłego roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Poselski projekt mrożenia cen energii w przyszłym roku trafi do dalszych prac. Rządowy został odrzucony

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

%d