Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

oPEC+: WYPRACOWANE POROZUMIENIE WPŁYWA NA CENY ROPY

Co prawda do polskich stacji benzynowych długa droga… od cen ropy na światowych giełdach, no ale jeśli ktoś z Państwa ma telefon do Daniela Obajtka, może do niego zadzwonić i zapytać, kiedy obniży ceny na stacjach. Kraje OPEC+ dogadały się w weekend i ceny ropy spadły. BRENT o dolara, czyli półtora procent.

Ministrowie OPEC+ uzgodnili w niedzielę zwiększenie podaży ropy od sierpnia, aby obniżyć ceny, które na początku tego miesiąca osiągnęły najwyższy poziom od około dwóch i pół roku, gdy światowa gospodarka wychodzi z pandemii Covid-19.

„Ta umowa powinna dać uczestnikom rynku pewność, że grupa nie zmierza do rozpadu i nie otworzy w najbliższym czasie kurków zalewając rynki ropą” – napisano w notatce RBC Capital Markets.

Ropa Brent spadła o 1 USD, czyli 1,4%, do 72,59 USD za baryłkę po północy GMT z soboty na niedzielę, po spadku o prawie 3% w zeszłym tygodniu. Ropa w USA spadła o 94 centy (1,3%) do 70,87 USD za baryłkę, po prawie 4% spadku w zeszłym tygodniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.