Connect with us

Hi, what are you looking for?

SUROWCE

oPEC+: WYPRACOWANE POROZUMIENIE WPŁYWA NA CENY ROPY

Co prawda do polskich stacji benzynowych długa droga… od cen ropy na światowych giełdach, no ale jeśli ktoś z Państwa ma telefon do Daniela Obajtka, może do niego zadzwonić i zapytać, kiedy obniży ceny na stacjach. Kraje OPEC+ dogadały się w weekend i ceny ropy spadły. BRENT o dolara, czyli półtora procent.

Ministrowie OPEC+ uzgodnili w niedzielę zwiększenie podaży ropy od sierpnia, aby obniżyć ceny, które na początku tego miesiąca osiągnęły najwyższy poziom od około dwóch i pół roku, gdy światowa gospodarka wychodzi z pandemii Covid-19.

„Ta umowa powinna dać uczestnikom rynku pewność, że grupa nie zmierza do rozpadu i nie otworzy w najbliższym czasie kurków zalewając rynki ropą” – napisano w notatce RBC Capital Markets.

Ropa Brent spadła o 1 USD, czyli 1,4%, do 72,59 USD za baryłkę po północy GMT z soboty na niedzielę, po spadku o prawie 3% w zeszłym tygodniu. Ropa w USA spadła o 94 centy (1,3%) do 70,87 USD za baryłkę, po prawie 4% spadku w zeszłym tygodniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

BUDIMEX w pierwszym półroczu 2021 roku zwiększa zysk netto prawie siedmiokrotnie, przy zmniejszonych przychodach w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 roku. W wynikach zawarty...

EUROPA

Niemieckie firmy wystraszone wariantem delta? Indeks IFO, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, nieoczekiwanie spadł w lipcu do 100.8 pkt. wobec 101.8 pkt. w czerwcu.

ENERGETYKA

Dodatkowe pół gigawata mocy z Turowa już w pełni dostępne - informuje PGE. Zakończył się przegląd bloku, który został oddany do użytku w czerwcu...

BANKI

Ruszył sezon wyników kwartalnych na GPW. Bank Millennium lekko w górę po wynikach za pierwsze półrocze. Millennium zaraportował co prawda 0,5 miliarda złotych straty...