Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

oPEC+: WYPRACOWANE POROZUMIENIE WPŁYWA NA CENY ROPY

Co prawda do polskich stacji benzynowych długa droga… od cen ropy na światowych giełdach, no ale jeśli ktoś z Państwa ma telefon do Daniela Obajtka, może do niego zadzwonić i zapytać, kiedy obniży ceny na stacjach. Kraje OPEC+ dogadały się w weekend i ceny ropy spadły. BRENT o dolara, czyli półtora procent.

POROZUMIENIE WPŁYWA NA CENY ROPY

Ministrowie OPEC+ uzgodnili w niedzielę zwiększenie podaży ropy od sierpnia, aby obniżyć ceny, które na początku tego miesiąca osiągnęły najwyższy poziom od około dwóch i pół roku, gdy światowa gospodarka wychodzi z pandemii Covid-19.

„Ta umowa powinna dać uczestnikom rynku pewność, że grupa nie zmierza do rozpadu i nie otworzy w najbliższym czasie kurków zalewając rynki ropą” – napisano w notatce RBC Capital Markets.

CZYTAJ TEŻ: CENY W STYCZNIU ROSŁY O PRAWIE 18 PROCENT. WINNA M.IN. TARCZA ANTYINFLACYJNA

Ropa Brent spadła o 1 USD, czyli 1,4%, do 72,59 USD za baryłkę po północy GMT z soboty na niedzielę, po spadku o prawie 3% w zeszłym tygodniu. Ropa w USA spadła o 94 centy (1,3%) do 70,87 USD za baryłkę, po prawie 4% spadku w zeszłym tygodniu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

oPEC+: WYPRACOWANE POROZUMIENIE WPŁYWA NA CENY ROPY

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: