Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

oPEC+: WYPRACOWANE POROZUMIENIE WPŁYWA NA CENY ROPY

Co prawda do polskich stacji benzynowych długa droga… od cen ropy na światowych giełdach, no ale jeśli ktoś z Państwa ma telefon do Daniela Obajtka, może do niego zadzwonić i zapytać, kiedy obniży ceny na stacjach. Kraje OPEC+ dogadały się w weekend i ceny ropy spadły. BRENT o dolara, czyli półtora procent.

POROZUMIENIE WPŁYWA NA CENY ROPY

Ministrowie OPEC+ uzgodnili w niedzielę zwiększenie podaży ropy od sierpnia, aby obniżyć ceny, które na początku tego miesiąca osiągnęły najwyższy poziom od około dwóch i pół roku, gdy światowa gospodarka wychodzi z pandemii Covid-19.

„Ta umowa powinna dać uczestnikom rynku pewność, że grupa nie zmierza do rozpadu i nie otworzy w najbliższym czasie kurków zalewając rynki ropą” – napisano w notatce RBC Capital Markets.

CZYTAJ TEŻ: CENY W STYCZNIU ROSŁY O PRAWIE 18 PROCENT. WINNA M.IN. TARCZA ANTYINFLACYJNA

Ropa Brent spadła o 1 USD, czyli 1,4%, do 72,59 USD za baryłkę po północy GMT z soboty na niedzielę, po spadku o prawie 3% w zeszłym tygodniu. Ropa w USA spadła o 94 centy (1,3%) do 70,87 USD za baryłkę, po prawie 4% spadku w zeszłym tygodniu.

oPEC+: WYPRACOWANE POROZUMIENIE WPŁYWA NA CENY ROPY

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Czas na komentarz walutowy. Z nami jest Michał Stajniak, analityk XTB. Dzień dobry Michale. Witam w BIZNES24. MICHAŁ STAJNIAK, XTB: Dzień dobry,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O cenach surowców rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dorotą Sierakowską, analityczką biura Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O trendach w cenach ropy naftowej i paliw w nadchodzących miesiącach rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Dorotą Sierakowską, analityczką Biura Maklerskiego BOŚ.

%d