Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

Bez kategorii

OPEC+ RACZEJ NIE ZWIĘKSZY WYDOBYCIA

Najwięksi światowi producenci ropy naftowej raczej nie zdecydują się na zwiększenie wydobycia surowca podczas dzisiejszego spotkania grupy OPEC+. To prawdopodobnie oznacza utrzymanie wysokich cen energii do końca tego roku i potencjalnie do 2022 roku.

Prezydent USA Joe Biden otwarcie obwinia kraje OPEC+ za niechęć do pompowania większej ilości ropy, a tym samym za gwałtowny wzrost cen energii w USA i na całym świecie.

Japonia i Indie również dołączyły do ​​USA, próbując wywrzeć nacisk na OPEC, aby zwiększył limity produkcji i pomógł obniżyć ceny energii. Jak na razie bezskutecznie.

Polityka grupy z sierpnia, polegająca na stopniowym zwiększaniu co miesiąc wydobycia ropy o 400 tys. baryłek dziennie prawdopodobnie na razie się nie zmieni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Dziś posiedzenie OPEC+. Kartel zdecyduje czy zwiększy dostawy ropy w styczniu przyszłego roku o 400 tysięcy baryłek dziennie.

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

BIZNES I POLITYKA

Cena ropy Brent - kluczowej dla europejskiego rynku - wróciła powyżej 80 dolarów za baryłkę mimo skoordynowanej akcji uwalniania rezerwa. USA, Wielka Brytania, Chiny,...

SUROWCE

Co prawda do polskich stacji benzynowych długa droga... od cen ropy na światowych giełdach, no ale jeśli ktoś z Państwa ma telefon do Daniela...