Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

OMICRON – PONAD 100 TYSIĘCY ZAKAŻEŃ NA WYSPACH – NOWY REKORD

Omicron zaatakował na Wyspach Brytyjskich. Liczba nowych zakażeń ostatniej doby przekroczyła 100 tysięcy. To najwięcej od wybuchu pandemii COVID-19. Rekordowa jest także liczba podanych dawek przypominających szczepionki przeciw COVID-19 – we wtorek otrzymało ją blisko 1 milion Brytyjczyków.

NOWY SZCZEP KORONAWIRUSA
Źródło: Pexels

Według danych Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowotnego, omicron w wielu częściach kraju jest już wariantem dominującym.

ZAKAŻENIA W POLSCE: DANE MINISTERSTWA ZDROWIA

Dobra wiadomość jest taka, że rekordowe poziomy zakażeń nie przekładają się na razie na liczbę zgonów. Ostatniej doby było ich 140.

Omicron – ryzyko hospitalizacji

Wczoraj też brytyjscy naukowcy na podstawie ostatnich badań poinformowali, że ryzyko hospitalizacji po zakażeniu omikronem jest niższe niż po zakażeniu deltą.
Według analizy Imperial College London, osoby, które nie mają przeciwciał, są o 11 procent mniej narażone na hospitalizację, jeśli zakażą się wariantem omicron w porównaniu z zakażeniem deltą. Ale obecnie dotyczy to stosunkowo nielicznych osób w Wielkiej Brytanii, bo ze względu na wysoki odsetek zaszczepionych i liczbę tych, którzy przebyli już infekcję, zdecydowana większość populacji ma przeciwciała.

CZYTAJ TEŻ: RYANAIR ZAWIESZA LOTY Z POLSKI

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Ropa nie drożeje mimo embarga. Około 19-stej baryłka ropy Brent kosztowała 126 dolarów, a WTI - 122 dolary. W każdym przypadku to o 7...

COVID

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia. Zmarły 794 osoby - to rekord 4 fali pandemii....

UE

Od 28 grudnia w Niemczech restrykcje będą obejmowały także osoby zaszczepione i ozdrowiałe. Ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu omikron.

ŚWIAT

Szokującą i zawstydzającą nazywają brytyjskie media wyborczą porażkę partii Borisa Johnsona. Konserwatyści we wczorajszych wyborach uzupełniających stracili posła z hrabstwa North Shropshire niedaleko Liverpoolu....

%d bloggers like this: