Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

OLIGARCHA FRIEDMAN NA ZASIŁKU

W wywiadzie udzielonym agencji Bloomberg rezydujący w Londynie rosyjski oligarcha Michaił Friedman tłumaczy, że karanie oligarchów świadczy o rażącym niezrozumieniu stosunków panujących w Rosji.

OLIGARCHA FRIEDMAN NA ZASIŁKU

Szacowany jeszcze miesiąc temu na 14 miliardów dolarów majątek Friedmana zbudowany został na biznesie bankowym i nieruchomościach. Obecnie zmalał do 10 miliardów, ale na papierze, bowiem Friedman nie ma dostępu do gotówki i zmuszony jest wystąpić do rządu brytyjskiego o zasiłek w wysokości 2500 funtów.

Friedman prognozuje, że w drugim kwartale PKB Rosji skurczy się o 35%, ale spośród kar nałożonych na kraj za najmniej sensowne uznaje te dotykające oligarchów takich, jak on. Powstała za czasów rządów Jelcyna grupa technokratów uwłaszczonych na majątku przemysłowym Związku Radzieckiego nie ma bowiem, zdaniem oligarchy, dostępu do przywódcy Rosji. A nawet została przez niego odsunięta od sprawowania władzy i najbardziej marżowych biznesów, jak przemysł wydobywczy.

OLIGARCHA FRIEDMAN NA ZASIŁKU

Urodzony we Lwowie Michaił Friedman nie rozumie powodu inwazji na Ukrainę, ale ani ani razu w rozmowie nie skrytykował Władimira Putina.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaka jest aktualna sytuacja na froncie wojny w Ukrainie i co oznacza mobilizacja w Rosji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: