Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

OLBRZYMIA PRZECENA AKCJI VIAPLAY

OLBRZYMIA PRZECENA AKCJI VIAPLAY

Aż o 60% tanieją dziś akcje szwedzkiej grupy medialnej Viaplay. To efekt zmian we władzach firmy oraz dużo gorszych perspektyw na najbliższe miesiące.

Notowania firmy na giełdzie w Sztokholmie spadły do 86 koron za akcję, najniższego poziomu w nieco ponad czteroletniej giełdowej historii spółki.

Rada dyrektorów Viaplay podjęła wczoraj decyzję o wycofaniu się ze swoich celów operacyjnych i finansowych na najbliższe lata – w tym roku przychody spółki mają wzrosnąć o 16 zamiast planowanych wcześniej 26%.

Według komunikatu Viaplay z powodu rosnących kosztów utrzymania gospodarstw domowych maleje popyt na subskrypcję platform streamingowych, a rośnie tzw. wskaźnik rezygnacji, zwłaszcza przy wyższych cenach subskrypcji.

Z Viaplay Group pożegnał się też prezes Anders Jensen. Nowym szefem został Jorgen Madsen Lindemann, który jest byłym dyrektorem generalnym w MTG, z której Grupa Viaplay przed laty został wydzielona.

Viaplay to, działająca także w naszym kraju platforma telewizji na życzenie oferująca dostęp do filmów, seriali i transmisji wydarzeń sportowych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: