Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PREZES PKO BP ZREZYGNOWAŁ. WICEPREZESI ZDYMISJONOWANI

Prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski odchodzi z banku po zaledwie 4 miesiącach w fotelu prezesa.

NOWY PREZES PKO BP
NOWY PREZES PKO BP

O 13:02 W Elektronicznym Systemie Powiadamiania Inwestorów pojawił się komunikat banku potwierdzający informacje, które wcześniej podało Radio ZET.

Zarząd PKO Banku Polskiego „Bank” informuje, że 14 października 2021 r. Pan Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Banku, jak również ze składu Zarządu Banku z dniem 22 października 2021 r.

Źródło: ESPI

Kwadrans później bank przekazał również informację o dymisji dwóch wiceprezesów.

Zarząd PKO Banku Polskiego S.A. „Bank” informuje, że Rada Nadzorcza Banku odwołała z Zarządu Banku Pana Rafała Antczaka i Pana Jakuba Papierskiego.

Źródło: ESPI

Według dziennikarzy Radia ZET Jana Emeryka Rościszewskiego w fotelu prezesa ma zastąpić Iwona Duda, obecna prezes kontrolowanego przez PZU Alior Banku.

CZYTAJ TEŻ: MEGA-DYWIDENDA Z PKO BP? ZOBACZ DEBIUT PREZESA J.A. ROŚCISZEWSKIEGO

Jan Emeryk Rościszewski prezesem PKO BP został na początku czerwca tego roku. Zastąpił wówczas PKO BP Zbigniewa Jagiełło. Rynek odczytywał to jako porażkę premiera Mateusza Morawieckiego, którego Jagiełło był długoletnim współpracownikiem. Rościszewski kojarzony był natomiast z twardym jądrem PiS, czyli ludźmi związanymi z rządzącą obecnie partią od początku jej istnienia.

CZYTAJ TEŻ: PKO BP – ODCHODZĄCY JAGIEŁŁO DOSTAŁ OWACJĘ OD PRACOWNIKÓW (WIDEO)

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Bardzo dobre wyniki PKO BP. Zysk netto w trzecim kwartale przekroczył 1 mld 258 mln złotych wobec 712 mln złotych.

GPW

Iwona Duda - była prezes Alior Banku - już w zarządzie PKO BP. Kilka godzin po złożeniu dymisji przez Jana Emeryka Rościszewskiego Rada Nadzorcza...

GPW

BIZNES24 poznał kulisy złożenia dymisji przez prezesa PKO BP Jana Emeryka Rościszewskiego. Z naszych informacji wynika, że dymisja nie była wymuszona.

GPW

Ponad 6-procentowa przecena akcji zepchnęła Allegro z pozycji najcenniejszej spółki na GPW. I to dokładnie w rok od debiutu