Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

ODLICZANIE DO EBC. W CZWARTEK KONFERENCJA CHRISTINE LAGARDE (TRANSMISJA W BIZNES24)

Pierwsza od ponad 10 lat podwyżka stóp EBC miała być decyzją trudną – ale tak dramatycznego tygodnia niewiele osób się spodziewało. Do wojny w Ukrainie, rekordowej inflacji w strefie euro i nadciągającej recesji – nieoczekiwanie dołączyło supertanie euro – w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy w historii za euro wystarczyło zapłacić mniej, niż jednego dolara.

CHRISTINE LAGARDE EBC
CHRISTINE LAGARDE, PREZESKA EBC

Spotykająca się w tym tygodniu Rada Dyrektorów EBC ma na głowie również ryzyko upadku rządu we Włoszech – tam chwieje się koalicja stojąca za rządem Mario Draghiego. I widmo ostatecznego odcięcia Europy od rosyjskiego gazu.

Podwyżka głównej stopy EBC o 25 punktów bazowych jest przesądzona – pytanie jednak jakie będą kolejne kroki kierowanej przez Christine Lagarde Rady Dyrektorów.

Rynki i przedsiębiorcy zastanawiają się, czy bank centralny strefy euro pozwoli na dalsze osłabianie euro do dolara. I co zrobi, żeby nie dopuścić do bankructwa południa Europy.

CZYTAJ TEŻ: O 15.5% WZROSŁY W CZERWCU CENY TOWARÓW I USŁUG W POLSCE

Najważniejsza dotychczas konferencja Christine Lagarde jako prezeski Europejskiego Banku Centralnego po polsku i z natychmiastową reakcją rynków tylko w telewizji BIZNES24. W najbliższy czwartek, 21 lipca, o 14:45.

Tłumaczenie konferencji zapewnia partner BIZNES24 – Biuro Arcus Link, dostawca specjalistycznych i przysięgłych tłumaczeń dla biznesu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ODLICZANIE DO EBC. W CZWARTEK KONFERENCJA CHRISTINE LAGARDE (TRANSMISJA W BIZNES24)

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

EUROPA

Rosną stopy w Wielkiej Brytanii - BoE podniósł stopy o 50 pb.

EUROPA

Stopy w strefie euro w górę. Europejski Bank Centralny podniósł je o 50 punktów bazowych - zgodnie z oczekiwaniami. I od razu zapowiedział identyczny...

%d bloggers like this: