Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MATERIAŁY PARTNERÓW

ODKRYCIA NAUKOWE, A REALNE INNOWACJE

NAOS
Miroslav Radman I Jean Noel Thorel

Coraz częściej spotykamy się z doniesieniami, że nasze społeczeństwo starzeje się, że za kilka lat liczba ludzi starszych – po 60 roku życia – będzie większa niż młodych. Żyjemy coraz dłużej, ale czy faktycznie o długość życia tylko chodzi? Należy zwrócić mocno uwagę na to, jak sprawić, aby naturalny proces starzenia był procesem zdrowym i pozwolił nam w pełni sił i zdrowiu korzystać z tej „długowieczności”. Oczekiwania co, do jakości życia rosną i coraz częściej mówi się o zdrowym starzeniu.

Niezbędnymi elementami do polepszenia naszej kondycji i jakości życia w dojrzałym wieku jest niewątpliwie nauka i odkrycia. To jednak nie wystarczy, jeżeli nie znajdą się ludzie i firmy, które przełomowe odkrycia naukowe będą w stanie przełożyć na innowacyjne i realnie rozwiązania w postaci produktów czy usług potrzebnych ludziom.

Odkrycie zaprezentowane przez NAOS związane jest z procesem starzenia się skóry. Podczas gdy w ostatnich dekadach badania nad starzeniem i utrzymaniem zdrowia skóry prowadzono głównie skupiając się na DNA, uznany na całym świecie genetyk, biolog molekularny i badacz, profesor Miroslav Radman, dokonał przełomowego odkrycia. Według jego teorii to właśnie białka (proteom) odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu i zachowaniu długowieczności komórek skóry.

Nieodwracalne uszkodzenia proteomu bezpośrednio przekładają się na widoczne zmiany w strukturze i funkcjonowaniu skóry. Bardzo często naprawa białek jest mało skuteczna lub wręcz niemożliwa. Najlepszym podejściem jest więc ochrona proteomu, a tym samym zachowanie prawidłowych funkcji komórek i struktur skóry.

Kiedy spotyka się dwóch naukowców kierujących się tą samą pasją…

Badaniami Profesora Radmana zainteresował się Jean-Noël Thorel- farmaceuta i założyciel firmy NAOS (Bioderma, Institut Esthederm, Etat Pur), który nieustannie poszukuje właśnie w nauce najlepszych rozwiązań. Decydującą okazała się wieloletnia współpraca z zespołem prof. Radmana, która pomogła zidentyfikować główne biologiczne przyczyny starzenia się skóry i umożliwiła zespołowi rozwojowo-badawczemu NAOS opracować jedną z najbardziej innowacyjnych biotechnologii Age Proteom™ mającej zastosowanie w odniesieniu do długowieczności komórek.

Być może w przyszłości badania prof. Radmana nad długowiecznością komórek i jej związkiem z chorobami związanymi z wiekiem (cukrzyca, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera czy choroba Charcota) spowodują, że 120 lat życia dla wszystkich stanie się rzeczywistością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.