Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MATERIAŁY PARTNERÓW

ODKRYCIA NAUKOWE, A REALNE INNOWACJE

NAOS
Miroslav Radman I Jean Noel Thorel

Coraz częściej spotykamy się z doniesieniami, że nasze społeczeństwo starzeje się, że za kilka lat liczba ludzi starszych – po 60 roku życia – będzie większa niż młodych. Żyjemy coraz dłużej, ale czy faktycznie o długość życia tylko chodzi? Należy zwrócić mocno uwagę na to, jak sprawić, aby naturalny proces starzenia był procesem zdrowym i pozwolił nam w pełni sił i zdrowiu korzystać z tej „długowieczności”. Oczekiwania co, do jakości życia rosną i coraz częściej mówi się o zdrowym starzeniu.

Niezbędnymi elementami do polepszenia naszej kondycji i jakości życia w dojrzałym wieku jest niewątpliwie nauka i odkrycia. To jednak nie wystarczy, jeżeli nie znajdą się ludzie i firmy, które przełomowe odkrycia naukowe będą w stanie przełożyć na innowacyjne i realnie rozwiązania w postaci produktów czy usług potrzebnych ludziom.

Odkrycie zaprezentowane przez NAOS związane jest z procesem starzenia się skóry. Podczas gdy w ostatnich dekadach badania nad starzeniem i utrzymaniem zdrowia skóry prowadzono głównie skupiając się na DNA, uznany na całym świecie genetyk, biolog molekularny i badacz, profesor Miroslav Radman, dokonał przełomowego odkrycia. Według jego teorii to właśnie białka (proteom) odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu i zachowaniu długowieczności komórek skóry.

Nieodwracalne uszkodzenia proteomu bezpośrednio przekładają się na widoczne zmiany w strukturze i funkcjonowaniu skóry. Bardzo często naprawa białek jest mało skuteczna lub wręcz niemożliwa. Najlepszym podejściem jest więc ochrona proteomu, a tym samym zachowanie prawidłowych funkcji komórek i struktur skóry.

Kiedy spotyka się dwóch naukowców kierujących się tą samą pasją…

Badaniami Profesora Radmana zainteresował się Jean-Noël Thorel- farmaceuta i założyciel firmy NAOS (Bioderma, Institut Esthederm, Etat Pur), który nieustannie poszukuje właśnie w nauce najlepszych rozwiązań. Decydującą okazała się wieloletnia współpraca z zespołem prof. Radmana, która pomogła zidentyfikować główne biologiczne przyczyny starzenia się skóry i umożliwiła zespołowi rozwojowo-badawczemu NAOS opracować jedną z najbardziej innowacyjnych biotechnologii Age Proteom™ mającej zastosowanie w odniesieniu do długowieczności komórek.

Być może w przyszłości badania prof. Radmana nad długowiecznością komórek i jej związkiem z chorobami związanymi z wiekiem (cukrzyca, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera czy choroba Charcota) spowodują, że 120 lat życia dla wszystkich stanie się rzeczywistością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d