Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ODEJŚCIE SHERYL SANDBERG NIE SZKODZI META

Odejście Sheryl Sandberg nie zrobiło wrażenia na inwestorach. Kurs Meta, czyli właściciela m.in. Facebooka, zaczął handel od minimalnego spadku, ale już kilka minut później zaczął zyskiwać. Meta nieznacznie w dół na dzisiejszym otwarciu. Wczoraj wieczorem Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna koncernu Meta i prawa ręka Marka Zuckerberga, odchodzi ze stanowiska, które zajmowała przez 14 lat.

ODEJŚCIE SHERYL SANDBERG NIE SZKODZI META

Sheryl Sandberg to osoba, która odegrała w firmie Meta ogromną rolę – pomogła Facebookowi przejść ze stadium startupu i przekształcić się w wart miliardy dolarów biznes, oparty na reklamie.

Przez wiele lat Sandberg obok założyciela Facebooka była najbardziej rozpoznawalną, a zarazem najwyższą rangą przedstawicielką firmy, która pojawiała się obok Marka Zuckerberga we wszystkich ważnych momentach – np. podczas przesłuchań przed amerykańskim Kongresem, w związku z nadużyciami wobec danych osobowych użytkowników w aferze Cambridge Analytica.

CZYTAJ TEŻ: APPLE MUSI DOSTOSOWAĆ ŁADOWARKI

52-letnia Sandberg ma po odejściu ze stanowiska dyrekror ds. operacyjnych pozostać w zarządzie Mety. Nowym dyrektorem operacyjnym spółki, która prócz Facebooka posiada m.in. Instagrama i WhatsApp, zostanie Javier Olivan, który w Mecie przez wiele ostatnich lat odpowiadał za wzrost biznesowy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ODEJŚCIE SHERYL SANDBERG NIE SZKODZI META

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

W oczekiwaniu na ruch amerykańskiego komitetu otwartego rynku inwestorzy pozbywają się niemal wszystkich aktywów - pikują giełdowe indeksy, rosną rentowności obligacji a rynku kryptowalut...

FINANSE OSOBISTE

Frank najdroższy w historii, euro prawie najdroższe. Złoty ofiarą ataku Rosji na Ukrainę - mimo prób obrony polskiej waluty przez NBP i Ministerstwo Finansów.

BIZNES I POLITYKA

MSCI rozważa przeniesienie indeksu rosyjskich spółek o dwa poziomy w dół. Ale o wykluczeniu ich z indeksów przygotowywanych przez tę firmę na razie nie...

GPW

STS mocno w górę po zapowiedzi dywidendy. Ale do ceny z grudniowego debiutu jeszcze daleko. Spółka pochwaliła się że w ubiegłym roku wartość zawartych...

%d bloggers like this: