Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

ODBICIE BITCOINA, KURS WRÓCIŁ PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Po weekendowym spadku, nastąpiło odbicie bitcoina, którego kurs wrócił do ponad 20 tysięcy dolarów.

ODBICIE BITCOINA
foto: pixabay.com

Bitcoin spadał w sobotę nawet 74% od listopadowego rekordu wszechczasów. Tylko w sobotę przecena momentami wynosiła nawet 15% sięgając pułapu 17 600 dolarów.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch dni najstarsza kryptowaluta odbiła się o 20% i obecnie wyceniana jest na nieco ponad 20 500 dolarów.

Poziom dwdziestu tysięcy dolarów, który został przełamany w ostatnią sobotę, był nie tylko ważnym punktem wsparcia, ale i psychologiczną barierą, której utrata dla wielu analityków oznacza, kontynuacje spadków nawet na 10 tysiecy dolarów.

CZYTAJ TEŻ: ZŁE WIEŚCI DLA FRANKOWICZÓW

Patrząc na historyczne dane, bitcoin bardzo podobnie zachował się na przełomie 2013/2014 roku, wtedy szczyt swój miał w okolicach 1160 dolarów by następnie do kwietnia sięgnąć 345 dolarów co oznacza spadek o ok. 72%. Wówczas odbił się w ciągu dwóch miesięcy o blisko 100%.

Jednak należy pamiętać, że były to czasy zerowych stóp procentowych i polityki banków centralnych określanej jako drukowanie pieniędzy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ODBICIE BITCOINA, KURS WRÓCIŁ PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: