Connect with us

Hi, what are you looking for?

UNIA EUROPEJSKA

OD WCZORAJ ŁATWIEJ WJECHAĆ DO NIEMIEC

Od wczoraj łatwiej można wjechać do Niemiec i z Niemiec Polski. Dla osób które przyjeżdżają do Niemiec lub Polski na mniej niż 24 godziny czyli w ramach tzw. małego ruchu granicznego nie obowiązuje już kwarantanna i nie ma znaczenia, czy podróżni są zaszczepieni lub czy są ozdrowieńcami.

Na takich samych zasadach mogą wjeżdżać do Niemiec osoby, które z powodów zawodowych, studiów lub szkoły regularnie przekraczające granicę. Identyczne zasady obowiązują odwiedzających najbliższych krewnych oraz jadące tranzytem przez Niemcy.

Bez kwarantanny ale z obowiązkiem rejestracji pobytu oraz negatywnego testu, będzie można przebywać w Niemczech dłużej niż 72 godziny w związku z odwiedzinami najbliższych krewnych spoza tego samego gospodarstwa domowego.

Pozostałe osoby, jak na przykład turyści będą zwolnione z kwarantanny od momentu gdy prześlą Urzędu Zdrowia (Gesundheitsamt) zaświadczenie o szczepieniu albo o byciu ozdrowieńcem albo negatywny wynik testu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.