Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

OD WCZORAJ ŁATWIEJ WJECHAĆ DO NIEMIEC

Od wczoraj łatwiej można wjechać do Niemiec i z Niemiec Polski. Dla osób które przyjeżdżają do Niemiec lub Polski na mniej niż 24 godziny czyli w ramach tzw. małego ruchu granicznego nie obowiązuje już kwarantanna i nie ma znaczenia, czy podróżni są zaszczepieni lub czy są ozdrowieńcami.

Na takich samych zasadach mogą wjeżdżać do Niemiec osoby, które z powodów zawodowych, studiów lub szkoły regularnie przekraczające granicę. Identyczne zasady obowiązują odwiedzających najbliższych krewnych oraz jadące tranzytem przez Niemcy.

Bez kwarantanny ale z obowiązkiem rejestracji pobytu oraz negatywnego testu, będzie można przebywać w Niemczech dłużej niż 72 godziny w związku z odwiedzinami najbliższych krewnych spoza tego samego gospodarstwa domowego.

Pozostałe osoby, jak na przykład turyści będą zwolnione z kwarantanny od momentu gdy prześlą Urzędu Zdrowia (Gesundheitsamt) zaświadczenie o szczepieniu albo o byciu ozdrowieńcem albo negatywny wynik testu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Fatalne nastroje niemieckich analityków i inwestorów. Indeks ZEW, niemieckiego instytutu badawczego spadł do 26.5 punktu - jest to wynik najniższy od marca ubiegłego roku.

EUROPA

Destatis opublikowało lipcowe dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech. Wskazane dane miesiąc do miesiąca i rok do roku napawają optymizmem w kontekście odbudowy niemieckiej...

OTOCZENIE MAKRO

Niemal o jedną czwartą wzrosły w lipcu zamówienia w niemieckim przemyśle w porównaniu do poprzedniego roku.

OTOCZENIE MAKRO

Nie najlepsze dane z niemieckiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna w Niemczech wykazała osłabienie konsumenckie zwłaszcza w zestawieniu z dobrymi wynikami czerwcowymi.