Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

OD WCZORAJ ŁATWIEJ WJECHAĆ DO NIEMIEC

Od wczoraj łatwiej można wjechać do Niemiec i z Niemiec Polski. Dla osób które przyjeżdżają do Niemiec lub Polski na mniej niż 24 godziny czyli w ramach tzw. małego ruchu granicznego nie obowiązuje już kwarantanna i nie ma znaczenia, czy podróżni są zaszczepieni lub czy są ozdrowieńcami.

OD WCZORAJ ŁATWIEJ WJECHAĆ DO NIEMIEC

Na takich samych zasadach mogą wjeżdżać do Niemiec osoby, które z powodów zawodowych, studiów lub szkoły regularnie przekraczające granicę. Identyczne zasady obowiązują odwiedzających najbliższych krewnych oraz jadące tranzytem przez Niemcy.

Bez kwarantanny ale z obowiązkiem rejestracji pobytu oraz negatywnego testu, będzie można przebywać w Niemczech dłużej niż 72 godziny w związku z odwiedzinami najbliższych krewnych spoza tego samego gospodarstwa domowego.

Pozostałe osoby, jak na przykład turyści będą zwolnione z kwarantanny od momentu gdy prześlą Urzędu Zdrowia (Gesundheitsamt) zaświadczenie o szczepieniu albo o byciu ozdrowieńcem albo negatywny wynik testu.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

UE

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od czerwca 1992 roku i w grudniu wyniosła 5,3 procent - podał federalny urząd statystyczny...

ŚWIAT

Informacje z Uniwersytetu Cypryjskiego - odkryto nowy szczep koronawirusa SARS-CoV-2.

UE

Niemcy powoli, ale jednak wracają do sklepów. Dane pokazują, że sprzedaż detaliczna jest lepsza od prognoz.