Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

OD PONIEDZIAŁKU HUUUGE W MWIGU. CO SIĘ ZMIENIA W INDEKSACH GPW

Mocną przeceną – o ok. 3.5% – zakończyła ostatnią swoją sesję w mWIG40 spółka Stalprodukt. Od poniedziałku mWIG i sWIG będa miały inny skład.

OD PONIEDZIAŁKU HUUUGE W MWIGU. CO SIĘ ZMIENIA W INDEKSACH GPW

Przemysłowy Stalprodukt zostanie w mWIGu zastąpiony przez technologiczną spółkę Huuge Games, trzeci największy deweloper gier na GPW.
Zdecydowanie więcej zmian w indeksie spółek najmniejszych. Do sWIGu dołącza oczywiście spadający z mWIGu Stalprodukt. A oprócz niego Asseco Business Solutions, spółka zależna notowanego w WIG20 Asseco Poland, dalej Captor Therapeutics, Creepy Jar i Śnieżka.
Bez zmian w największym indeksie. Typowany na wycofanie z WIG20 Mercator utrzymał się w indeksie. Ale na liście rezerwowej na jego miejsce czyhają mBank, Kruk, Alior, Millennium, Ten Square Games, Kernel, oraz Mabion. Ta ostatnia spółka na liście rezerwowej WIG20 znalazła się po raz pierwszy.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...

GPW

Tak czerwono w WIG20 nie było od dawna – we wtorek kilkanaście minut przed jedenastą niemal wszystkie spółki największego indeksu warszawskiej giełdy traciły wobec...