Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

OD PAŹDZIERNIKA WYŻSZE CENY NA POCZCIE

Wyższe ceny na poczcie – droższe będą przesyłki krajowe.

WYŻSZE CENY NA POCZCIE
foto: Poczta Polska

Już w przyszłym miesiącu wzrosną ceny usług na poczcie polskiej. Drożej zapłacimy za wysłanie listu poleconego czy paczki o gabarycie A – poinformowała Poczta Polska.

Cena listów nierejestrowanych oraz poleconych w formatach S i M od 1 października wzrośnie o 30 gr, a za paczki pocztowe w gabarycie A trzeba będzie zapłacić o 1 zł więcej. Ceny przesyłek w obrocie zagranicznym nie zmienią się.

CZYTAJ TEŻ: REKORD INFLACJI BAZOWEJ. „BY JĄ ZDUSIĆ TRZEBA DODATNIEJ REALNEJ STOPY”

Poczta Polska podała w komunikacie, że zmiany „Cennika usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym” zostały przyjęte przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jak zaznaczono, skala podwyżek wybranych usług w obrocie krajowym nie przekracza kilkunastu procent, a w większości przypadków to kilka procent.

Poczta wyjaśniła, że zmiana cennika spowodowana jest rosnącymi kosztami pracy i transportu, ogólnoświatowym wzrostem cen surowców wykorzystywanych przez spółkę oraz spadającym wolumenem przesyłek listowych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OD PAŹDZIERNIKA WYŻSZE CENY NA POCZCIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: