Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

OD LIPCA WYŻSZE CHOROBOWE

WYŻSZA SKŁADKA ZDROWOTNA
ODDZIAŁ ZUS W WARSZAWIE / FOT. BIZNES24

Od 1 lipca wzrośnie wzrośnie minimalne wynagrodzenie a to oznacza wzrost zasiłku chorobowego.

Zasiłek chorobowy przysługuje osobie, która jest objęta ubezpieczeniem i niezdolna do pracy z powodu choroby. Wielkość zasiłku uzależniona jest od zarobków osoby ubezpieczonej. Podstawą jego wymiaru jest średnie wynagrodzenie pracownika z ostatnich dwunastu miesięcy.

Zgodnie z prawem, zatrudniony w pełnym wymiarze nie może otrzymać mniej niż wynosi ustawowe, minimalne wynagrodzenie za pracę pomniejszone o prawie 14%.

Od 1 lipca minimalne wynagrodzenie wzrośnie z 3490 zł do 3600 zł. Oznacza to, że minimalny zasiłek chorobowy będzie wynosił 3106,44 zł.

Za pierwsze 33 dni zwolnienia lekarskiego w ciągu roku lub 14 dni w przypadku osób w wieku powyżej 50 lat, wynagrodzenie chorobowe wypłaca pracodawca.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

%d