Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

OD LIPCA BĘDZIE DROŻSZY PRĄD

Sejm przyjął ustawę o bonie energetycznym. Zła wiadomość jest taka, że od lipca będziemy więcej płacić za prąd. Ale jest też dobra informacja. Gdyby nie ustawa nasze rachunki wzrosłyby jeszcze bardziej.

NOWE STAWKI ZA PRĄD

W ustawie założono, że maksymalny pułap ceny za energię elektryczną ma wynieść 500 zł za megawatogodzinę dla gospodarstw domowych oraz 693 zł za megawatogodzinę dla jednostek samorządu, podmiotów użyteczności publicznej oraz dla małych i średnich przedsiębiorców.

Nowa cena maksymalna będzie o ponad 21 proc. wyższa niż obecnie, czyli państwo dołoży mniej niż dotychczas do refundacji ceny.

Ustawa zakłada też wprowadzenie bonu energetyczny, który ma łagodzić wzrost cen i będzie wypłacany jednorazowo w kwocie od 300 do 1 tys. 200 zł.
Jego wysokość będzie zależała od liczby osób mieszkających pod jednym dachem i będzie uzależniony od dochodu.

W przypadku gospodarstwa jednoosobowego limit wynosi 2500 zł na osobę, natomiast dla gospodarstw wieloosobowych — 1700 zł na osobę.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.