Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

OD DZISIAJ MOŻESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK O DODATEK WĘGLOWY W URZĘDZIE GMINY

Wniosek o dodatek węglowy można już dzisiaj złożyć w urzędzie gminy.

DOPŁATY DO PELLETU
foto: pixabay.com

Dzisiaj wchodzi w życie rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy. Wczoraj dokument został podpisany przez minister klimatu i środowiska Annę Moskwę.

Wszyscy ci, którzy używają węgla jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego, mogą otrzymać rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. zł.

Od dzisiaj zatem można składać wnioski w swojej gminie i otrzymać wspomniane wsparcie. Czas na to mamy do 30 listopada tego roku, a gmina ma maksymalnie 30 dni na wypłatę dodatku.

CZYTAJ TEŻ: NIE TYLKO WĘGIEL Z DODATKIEM

Wsparcie będzie zwolnione od podatku i od możliwości zajęcia. Ważnym warunkiem otrzymania dodatku węglowego będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OD DZISIAJ MOŻESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK O DODATEK WĘGLOWY W URZĘDZIE GMINY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: