Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

OD DZISIAJ DODATEK ELEKTRYCZNY

Od dzisiaj można składać wnioski o dodatek elektryczny.

CENY PRĄDU W WYNAJMOWANYCH LOKALACH
foto: pixabay.com

Rząd zdecydował o wprowadzeniu dodatku elektrycznego dla tych osób, które ogrzewają swoje domy energią elektryczną. Wnioski można składać od 1 grudnia. Zmieniono także limity „taniego prądu” na przyszły rok.

Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek.

CZYTAJ TEŻ: VAT NA GAZ W 2023 R. POZOSTANIE NIŻSZY?

Na wniosku znajdują się dane o wnioskodawcy i jego gospodarstwie domowym, łącznie z danymi osobowymi jego wszystkich członków, należy podać też numer konta bankowego i określić organ samorządu, do którego składany jest wniosek. Należy również wskazać, czy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego wnioskodawcy jest pompa ciepła czy też ogrzewanie elektryczne zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej ponad 5000 kWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OD DZISIAJ DODATEK ELEKTRYCZNY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy obniżka zapowiadana przez rząd pomoże piekarniom rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem Putką, prezesem zarządu Piekarni Putka.

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Kwartalna sprzedaż Apple najgorsza od 6 lat. Sprzedaż Apple spadła o 5% w IV kwartale zeszłego roku i jest to największy kwartalny spadek od...

%d bloggers like this: