Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

OD DZIŚ WYŻSZE OPROCENTOWANIE OBLIGACJI

Od dzisiaj wyższe oprocentowanie obligacji rocznych i dwuletnich.

RPP PODNOSI STOPY

Od dziś Ministerstwo Finansów podnosi oprocentowanie skarbowych obligacji oszczędnościowych rocznych i dwuletnich opartych o stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego.

Po decyzji RPP wyższe oprocentowanie obligacji

W związku z podniesieniem głównej stopy NBP o 0.75 punktu procentowego do 6% podczas czerwcowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, rośnie oprocentowanie obligacji oprocentowanie 1-rocznych obligacji zmiennoprocentowych wyniesie 6%, a 2-letnich 6.25%. Wcześniej – w pierwszym miesiącu oszczędzania – oprocentowanie wynosiło odpowiednio 5.25% i 5.50%.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W CZERWCU WYNIOSŁA 15.6%

Przypominamy, że oszczędzanie można rozpocząć już od 100 złotych, bo tyle kosztuje pojedyncza obligacja. Obligacje roczne – ROR i dwuletnie – DOR są dostępne w ciągłej sprzedaży w cyklach miesięcznych, tak jak obligacje ze standardowej oferty. Można będzie je nabyć przez Internet, w Oddziałach PKO Banku Polskiego, Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO BP oraz przez telefon.

Od dziś o pół procent rośnie także oprocentowanie obligacji o zapadalności od 3 do 12 lat. Dla popularnych 10latek wyniesie ono 6.25%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OD DZIŚ WYŻSZE OPROCENTOWANIE OBLIGACJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: