Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

OD DZIŚ OSZCZĘDNOŚCIOWE OBLIGACJE

Od dziś można kupić nowe roczne i dwuletnie obligacje skarbowe oszczędnościowe o zmiennym oprocentowaniu.
Obligacje można kupić w oddziałach banku PKO BP, w domach maklerskich PKO BP oraz przez Internet – wchodząc na stronę zakup.obligacjeskarbowe.pl, poprzez konto Inteligo a także przez telefon – nr telefonu podajemy na dole ekranu.

OD DZIŚ OSZCZĘDNOŚCIOWE OBLIGACJE

Dostępne w sprzedaży od dzis do 30 czerwca oszczędnościowe obligacje skarbowe to instrumenty o zmiennym oprocentowaniu opartym o stopę referencyjną NBP, z comiesięczną wypłatą odsetek.

OBLIGACJE ANTYINFLACYJNE

W ofercie do kupienia są: roczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (ROR); i 2-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (DOR). W pierwszym miesiącu oszczędzania ich oprocentowanie będzie wynosić odpowiednio 5,25% i 5,50%, później będzie podążać za stopą NBP. Jak zachęca resort, oszczędzanie można rozpocząć już od 100 złotych, bo tyle kosztuje pojedyncza obligacja. >> ROR i DOR będą dostępne w ciągłej sprzedaży w cyklach miesięcznych, tak jak obligacje ze standardowej oferty.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O gwałtownym wzroście rentowności polskich obligacji, a tym samym rosnącym też koszcie obsługi długu rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Matysem, analitykiem In...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje w Radzie Polityki pieniężnej i jaki to może mieć wpływ na rentowność obligacji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z...

Bez kategorii

Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych ponownie przebiły poziom 8 procent i osiągnęły poziom najwyższy od 20 lat. Atrakcyjności polskich papierów skarbowych szkodzi coraz słabszy złoty.

ŚWIAT

Jest decyzja. Bank Anglii podwaja skup obligacji.

%d bloggers like this: