Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

OD DZIŚ OSZCZĘDNOŚCIOWE OBLIGACJE

Od dziś można kupić nowe roczne i dwuletnie obligacje skarbowe oszczędnościowe o zmiennym oprocentowaniu.
Obligacje można kupić w oddziałach banku PKO BP, w domach maklerskich PKO BP oraz przez Internet – wchodząc na stronę zakup.obligacjeskarbowe.pl, poprzez konto Inteligo a także przez telefon – nr telefonu podajemy na dole ekranu.

OD DZIŚ OSZCZĘDNOŚCIOWE OBLIGACJE

Dostępne w sprzedaży od dzis do 30 czerwca oszczędnościowe obligacje skarbowe to instrumenty o zmiennym oprocentowaniu opartym o stopę referencyjną NBP, z comiesięczną wypłatą odsetek.

OBLIGACJE ANTYINFLACYJNE

W ofercie do kupienia są: roczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (ROR); i 2-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (DOR). W pierwszym miesiącu oszczędzania ich oprocentowanie będzie wynosić odpowiednio 5,25% i 5,50%, później będzie podążać za stopą NBP. Jak zachęca resort, oszczędzanie można rozpocząć już od 100 złotych, bo tyle kosztuje pojedyncza obligacja. >> ROR i DOR będą dostępne w ciągłej sprzedaży w cyklach miesięcznych, tak jak obligacje ze standardowej oferty.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Niewypłacalność dewizowa Rosji - po raz pierwszy od 1918 roku.

BIZNES I POLITYKA

Rosja spłaciła odsetki od swojego długu - i to w dolarach. Bank JP Morgan potwierdził, że na jego konta wpłynęło 117 milionów dolarów. Ale...

BIZNES I POLITYKA

Rosja chce spłacać dolarowe obligacje rublami. W niedzielę minął termin wykupu obligacji przez Rosnieft, w poniedziałek obligacje za 1.3 miliarda dolarów powinien wykupić Gazprom.

RYNKI

Na rynki finansowe napłynęły informacje przekazane przez Ministra Finansów Ukrainy, Serhiya Marchenko, który zapewnił, że system finansowy działa bez zakłóceń i że wciąż można...

%d bloggers like this: