Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

COVID

OD DZIŚ LOCKDOWN NA ŁOTWIE, A CZESI ZAOSTRZAJĄ RESTRYKCJE SANITARNE

Od dziś przez miesiąc obowiązuje lockdown na Łotwie. Nie działają szkoły, sklepy oraz restauracje. Od 20-tej do 5-tej rano obowiązuje też godzina policyjna. Wszystko po to, by zatrzymać skok zakażeń COVID-19.

OD DZIŚ LOCKDOWN NA ŁOTWIE, A CZESI ZAOSTRZAJĄ RESTRYKCJE SANITARNE

Do 15 listopada nie będą odbywać się także imprezy masowe. Otwarte będą wyłącznie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby.

Łotewski rząd wprowadza lockdown, bo nie radzi sobie z rosnącą liczbą chorych na COVID-19. A zaszczepionych obywateli jest miej niż połowa populacji – dokładnie 48 procent.

Z kolei Czesi zdecydowali o zaostrzeniu restrykcji sanitarnych. Od poniedziałku obowiązkowe będzie noszenie maseczki w pomieszczeniu zamkniętym, a od 1 listopada personel restauracji ma sprawdzać zaświadczenia o szczepieniach.
Rząd rozwarza też wprowadzenie ograniczeń w szkołach i obowiązek noszenia maseczek wśród dzieci.

Zmieni się także czas ważności testów. Testy PCR, które dotąd obowiązywały przez 7 dni, od 1 listopada będą ważne przez 72 godziny, a test antygenowy – przez 1 dzień. Każda ubezpieczona osoba będzie miała prawo do jednego testu antygenowego w tygodniu i do dwóch testów PCR.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OD DZIŚ LOCKDOWN NA ŁOTWIE, A CZESI ZAOSTRZAJĄ RESTRYKCJE SANITARNE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O pracach nad unijnym pakietem dotyczącym kryzysu energetycznego rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kamilem Lipińskim, starszym analitykiem z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

UE

Inflacja w Czechach znowu rośnie - podano wyniki za lipiec.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co najbardziej niepokoi polskich przedsiębiorców i co rząd robi aby utrzymać dostawy energii i pomóc w problemie enrgetycznym - rozmawiał Marcin Dobrowolski...

Bez kategorii

Czesi znów podnoszą stopy procentowe i to mocniej niż oczekiwał rynek, bo o 1.25% do poziomu 7%. Stopy w Czechach mocno w górę –...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: