Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

OD DZIŚ LOCKDOWN NA ŁOTWIE, A CZESI ZAOSTRZAJĄ RESTRYKCJE SANITARNE

Od dziś przez miesiąc obowiązuje lockdown na Łotwie. Nie działają szkoły, sklepy oraz restauracje. Od 20-tej do 5-tej rano obowiązuje też godzina policyjna. Wszystko po to, by zatrzymać skok zakażeń COVID-19.

Do 15 listopada nie będą odbywać się także imprezy masowe. Otwarte będą wyłącznie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby.

Łotewski rząd wprowadza lockdown, bo nie radzi sobie z rosnącą liczbą chorych na COVID-19. A zaszczepionych obywateli jest miej niż połowa populacji – dokładnie 48 procent.

Z kolei Czesi zdecydowali o zaostrzeniu restrykcji sanitarnych. Od poniedziałku obowiązkowe będzie noszenie maseczki w pomieszczeniu zamkniętym, a od 1 listopada personel restauracji ma sprawdzać zaświadczenia o szczepieniach.
Rząd rozwarza też wprowadzenie ograniczeń w szkołach i obowiązek noszenia maseczek wśród dzieci.

Zmieni się także czas ważności testów. Testy PCR, które dotąd obowiązywały przez 7 dni, od 1 listopada będą ważne przez 72 godziny, a test antygenowy – przez 1 dzień. Każda ubezpieczona osoba będzie miała prawo do jednego testu antygenowego w tygodniu i do dwóch testów PCR.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

EUROPA

O nowych restrykcjach w Niemczech dla niezaszczepionych w związku z rosnącą liczbą zakażeń zadecydowała podczas posiedzenia Niższa Izba parlamentu.

UE

Kolejny polski projekt umowy w sprawie kopalni węgla brunatnego Turów jest nie do zaakceptowania dla strony czeskiej - Napisała w mediach społecznościowych rzeczniczka Ministerstwa...

UE

Narodowy Bank Czech piąty raz z rzędu podniósł stopy procentowe. Sama podwyżka nie jest niespodzianką, ale jej skala już tak.