Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

OD DZIŚ LOCKDOWN NA ŁOTWIE, A CZESI ZAOSTRZAJĄ RESTRYKCJE SANITARNE

Od dziś przez miesiąc obowiązuje lockdown na Łotwie. Nie działają szkoły, sklepy oraz restauracje. Od 20-tej do 5-tej rano obowiązuje też godzina policyjna. Wszystko po to, by zatrzymać skok zakażeń COVID-19.

OD DZIŚ LOCKDOWN NA ŁOTWIE, A CZESI ZAOSTRZAJĄ RESTRYKCJE SANITARNE

Do 15 listopada nie będą odbywać się także imprezy masowe. Otwarte będą wyłącznie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby.

Łotewski rząd wprowadza lockdown, bo nie radzi sobie z rosnącą liczbą chorych na COVID-19. A zaszczepionych obywateli jest miej niż połowa populacji – dokładnie 48 procent.

Z kolei Czesi zdecydowali o zaostrzeniu restrykcji sanitarnych. Od poniedziałku obowiązkowe będzie noszenie maseczki w pomieszczeniu zamkniętym, a od 1 listopada personel restauracji ma sprawdzać zaświadczenia o szczepieniach.
Rząd rozwarza też wprowadzenie ograniczeń w szkołach i obowiązek noszenia maseczek wśród dzieci.

Zmieni się także czas ważności testów. Testy PCR, które dotąd obowiązywały przez 7 dni, od 1 listopada będą ważne przez 72 godziny, a test antygenowy – przez 1 dzień. Każda ubezpieczona osoba będzie miała prawo do jednego testu antygenowego w tygodniu i do dwóch testów PCR.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OD DZIŚ LOCKDOWN NA ŁOTWIE, A CZESI ZAOSTRZAJĄ RESTRYKCJE SANITARNE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Rekordowa inflacja w Czechach wyniosła w marcu 12.7%.

FINANSE OSOBISTE

Ile pieniędzy Polacy wyjęli z bankomatów w lutym? Prawie siedem razy więcej, niż w poprzednich miesiącach. Ale dane NBP pokazują, że panika była mniejsza,...

OTOCZENIE MAKRO

Bezrobocie ciągle spada. Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 2,9% w grudniu 2021 r. wobec 3% w poprzednim miesiącu, podał unijny urząd statystyczny...

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

%d bloggers like this: