Do 15 listopada nie będą odbywać się także imprezy masowe. Otwarte będą wyłącznie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby.
Łotewski rząd wprowadza lockdown, bo nie radzi sobie z rosnącą liczbą chorych na COVID-19. A zaszczepionych obywateli jest miej niż połowa populacji – dokładnie 48 procent.
Z kolei Czesi zdecydowali o zaostrzeniu restrykcji sanitarnych. Od poniedziałku obowiązkowe będzie noszenie maseczki w pomieszczeniu zamkniętym, a od 1 listopada personel restauracji ma sprawdzać zaświadczenia o szczepieniach.
Rząd rozwarza też wprowadzenie ograniczeń w szkołach i obowiązek noszenia maseczek wśród dzieci.
Zmieni się także czas ważności testów. Testy PCR, które dotąd obowiązywały przez 7 dni, od 1 listopada będą ważne przez 72 godziny, a test antygenowy – przez 1 dzień. Każda ubezpieczona osoba będzie miała prawo do jednego testu antygenowego w tygodniu i do dwóch testów PCR.
Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24
Kup dostęp online do telewizji BIZNES24
Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV