Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

OD DZIŚ KOLEJNE RESTRYKCJE

Od północy obowiązują surowsze restrykcje i limity w prowadzeniu działalności w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu omikron . Według informacji Biznes24 nowe restrykcje mają obowiązywać przez miesiąc.

NOWY SZCZEP KORONAWIRUSA
Źródło: Pexels

Zaostrzone zostały limity w lokalach w restauracjach, barach, kinach, teatrach, hotelach obiektach sakralnych, obiektach sportowych z 50 proc. do 30 proc. Organizator, przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty, jeśli chce podnieść limit. Kluby i dyskoteki będą zamknięte z wyjątkiem Sylwestra, wówczas – limit w lokalach w te dwa dni to maksymalnie 100 osób z wyłączeniem zaszczepionych. Rzecznik resortu zdrowia potwierdził, że przepisy zostaną w tej sprawie znowelizowane. Od 20 grudnia do 9 stycznia szkoły podstawowe i średnie przejdą na naukę zdalną, a żłobki i przedszkola pozostaną otwarte.
Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń zakłada też przedłużenie do 31 stycznia przyszłego roku obowiązywanie większości aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OD DZIŚ KOLEJNE RESTRYKCJE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wyjściu Chin z polityki zero COVID rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting oraz wykładowcą Szkoły Głównej Handlowej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Chinach, gdzie właśnie łagodzona jest polityka „zero COVID” rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Andrzejem Juchniewiczem, szefem Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji...

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

CENY

Inflacja na Węgrzech wyniosła w październiku rekordowe 21.1%.

%d bloggers like this: