Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

OD DZIŚ KOLEJNE RESTRYKCJE

Od północy obowiązują surowsze restrykcje i limity w prowadzeniu działalności w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu omikron . Według informacji Biznes24 nowe restrykcje mają obowiązywać przez miesiąc.

NOWY SZCZEP KORONAWIRUSA
Źródło: Pexels

Zaostrzone zostały limity w lokalach w restauracjach, barach, kinach, teatrach, hotelach obiektach sakralnych, obiektach sportowych z 50 proc. do 30 proc. Organizator, przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty, jeśli chce podnieść limit. Kluby i dyskoteki będą zamknięte z wyjątkiem Sylwestra, wówczas – limit w lokalach w te dwa dni to maksymalnie 100 osób z wyłączeniem zaszczepionych. Rzecznik resortu zdrowia potwierdził, że przepisy zostaną w tej sprawie znowelizowane. Od 20 grudnia do 9 stycznia szkoły podstawowe i średnie przejdą na naukę zdalną, a żłobki i przedszkola pozostaną otwarte.
Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń zakłada też przedłużenie do 31 stycznia przyszłego roku obowiązywanie większości aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OD DZIŚ KOLEJNE RESTRYKCJE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

FIRMA

Milion osób na kwarantannie - to więcej, niż na bezrobociu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że liczba osób, które nie mogą wychodzić z domu przekroczyła...

%d bloggers like this: