Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

PODATKI

OD DZIŚ KASY ON-LINE M.IN. DLA LEKARZY, PRAWNIKÓW, FRYZJERÓW I BUDOWLAŃCÓW

Już od dziś kolejna grupa przedsiębiorców jest zobowiązana do wymiany tradycyjnych kas fiskalnych na kasy online. Od początku bieżącego roku kasy online funkcjonują już m.in. w branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz u przedsiębiorców sprzedających paliwa stałe z węgla.

OD DZIŚ KASY ON-LINE M.IN. DLA LEKARZY, PRAWNIKÓW, FRYZJERÓW I BUDOWLAŃCÓW

Od 1 lipca 2021 r. obowiązek wprowadzenia kas online dotyczyć będzie również: fryzjerów i kosmetyczek, usług budowlanych, lekarzy, prawników,· obiektów sportowych, w tym siłowni i klubów fitness.
Jak przypomina BCC przedsiębiorcy przysługuje ulga podatkowa na wymianę kasy fiskalnej. Wynosi ona 90% ceny netto zakupu, pod warunkiem, że nie przekracza 700 zł.

CZYTAJ TEŻ: CENY DREWNA CORAZ WYŻSZE (ROZMOWA)

Przy wymianie kasy fiskalnej na kasę rejestrującą online przedsiębiorca musi zakupić urządzenie, które posiada potwierdzenie od prezesa Głównego Urzędu Miar. Powinien on także zawrzeć umowę z serwisantem, który posiada wymagane uprawnienia. Niezbędnym narzędziem do funkcjonowania kas online jest bezpieczne oraz stałe łącze z Internetem, a także przeprowadzenie procesu instalacji i fiskalizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Największy detalista w USA - Walmart chce rozwijać sprzedaż online i planuje budowę 4 magazynów z nowoczesnymi technologiami. Spółka chce w ten sposób szybciej...

FIRMA

Od jutra koniec z papierowymi wnioskami o wpis do krajowego rejestru sądowego. Dokumenty złożymy wyłącznie przez Internet. Rusza elektroniczny KRS.

NIERUCHOMOŚCI

Od 1 lipca wniosek o pozwolenie na budowę będzie można złożyć przez Internet za pośrednictwem portalu e-budownictwo - poinformował w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin.

FIRMA

Od 1 lipca nowe branże muszą zainstalować kasy fiskalne on-line, informuje Dziennik Gazeta Prawna. Przedsiębiorcy, dla których instalacja jest zbyt kosztowa, mogą wnioskować o...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: