Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

OD DZIŚ KASY ON-LINE M.IN. DLA LEKARZY, PRAWNIKÓW, FRYZJERÓW I BUDOWLAŃCÓW

Już od dziś kolejna grupa przedsiębiorców jest zobowiązana do wymiany tradycyjnych kas fiskalnych na kasy online. Od początku bieżącego roku kasy online funkcjonują już m.in. w branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz u przedsiębiorców sprzedających paliwa stałe z węgla.

OD DZIŚ KASY ON-LINE M.IN. DLA LEKARZY, PRAWNIKÓW, FRYZJERÓW I BUDOWLAŃCÓW

Od 1 lipca 2021 r. obowiązek wprowadzenia kas online dotyczyć będzie również: fryzjerów i kosmetyczek, usług budowlanych, lekarzy, prawników,· obiektów sportowych, w tym siłowni i klubów fitness.
Jak przypomina BCC przedsiębiorcy przysługuje ulga podatkowa na wymianę kasy fiskalnej. Wynosi ona 90% ceny netto zakupu, pod warunkiem, że nie przekracza 700 zł.
Przy wymianie kasy fiskalnej na kasę rejestrującą online przedsiębiorca musi zakupić urządzenie, które posiada potwierdzenie od prezesa Głównego Urzędu Miar. Powinien on także zawrzeć umowę z serwisantem, który posiada wymagane uprawnienia. Niezbędnym narzędziem do funkcjonowania kas online jest bezpieczne oraz stałe łącze z Internetem, a także przeprowadzenie procesu instalacji i fiskalizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Od jutra koniec z papierowymi wnioskami o wpis do krajowego rejestru sądowego. Dokumenty złożymy wyłącznie przez Internet. Rusza elektroniczny KRS.

NIERUCHOMOŚCI

Od 1 lipca wniosek o pozwolenie na budowę będzie można złożyć przez Internet za pośrednictwem portalu e-budownictwo - poinformował w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin.

FIRMA

Od 1 lipca nowe branże muszą zainstalować kasy fiskalne on-line, informuje Dziennik Gazeta Prawna. Przedsiębiorcy, dla których instalacja jest zbyt kosztowa, mogą wnioskować o...

PODATKI

Podatnik bezgotówkowy będzie mógł skorzystać z ulgi podatkowej na użytkowanie terminalu, a także otrzyma przyspieszony do 15 dni zwrot VAT. Cała obsługa zwrotów będzie...

%d bloggers like this: