Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

OD DZIŚ KASY ON-LINE M.IN. DLA LEKARZY, PRAWNIKÓW, FRYZJERÓW I BUDOWLAŃCÓW

Już od dziś kolejna grupa przedsiębiorców jest zobowiązana do wymiany tradycyjnych kas fiskalnych na kasy online. Od początku bieżącego roku kasy online funkcjonują już m.in. w branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz u przedsiębiorców sprzedających paliwa stałe z węgla.

OD DZIŚ KASY ON-LINE M.IN. DLA LEKARZY, PRAWNIKÓW, FRYZJERÓW I BUDOWLAŃCÓW

Od 1 lipca 2021 r. obowiązek wprowadzenia kas online dotyczyć będzie również: fryzjerów i kosmetyczek, usług budowlanych, lekarzy, prawników,· obiektów sportowych, w tym siłowni i klubów fitness.
Jak przypomina BCC przedsiębiorcy przysługuje ulga podatkowa na wymianę kasy fiskalnej. Wynosi ona 90% ceny netto zakupu, pod warunkiem, że nie przekracza 700 zł.

CZYTAJ TEŻ: CENY DREWNA CORAZ WYŻSZE (ROZMOWA)

Przy wymianie kasy fiskalnej na kasę rejestrującą online przedsiębiorca musi zakupić urządzenie, które posiada potwierdzenie od prezesa Głównego Urzędu Miar. Powinien on także zawrzeć umowę z serwisantem, który posiada wymagane uprawnienia. Niezbędnym narzędziem do funkcjonowania kas online jest bezpieczne oraz stałe łącze z Internetem, a także przeprowadzenie procesu instalacji i fiskalizacji.