Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

OBYWATELE UKRAINY MOGĄ ZAKŁADAĆ FIRMY

Obywatele Ukrainy będą mogli zakładać w Polsce firmy na takich samych zasadach jak Polacy. Prezydent podpisał ustawę o pomocy Ukraińcom w związku ze zbrojną inwazją Rosji

OBYWATELE UKRAINY MOGĄ ZAKŁADAĆ FIRMY

Przepisy, które mają umożliwić otwieranie i prowadzenie biznesu w Polsce, są kierowane zarówno do tych Ukraińców, którzy uciekli przed wojną, jak i do tych, którzy przyjechali do Polski wcześniej i przebywają tu legalnie – czyli posiadają zezwolenie na pobyt czasowy i na pracę.

OBYWATELE UKRAINY MOGĄ ZAKŁADAĆ FIRMY

Aby obywatele Ukrainy mogli prowadzić działalność gospodarczą w Polsce, muszą posiadać numer PESEL. Mogą go otrzymać w urzędzie gminy po wcześniejszym potwierdzeniu tożsamości.

SG: W POLSCE 1.7 MLN UCHODŹCÓW

Od wybuchu wojny w Ukrainie do Polski przyjechało 1 milion 720 tysięcy uchodźców – wynika z danych straży granicznej.
To głównie kobiety i dzieci oraz osoby starsze.
Jak podaje prezydent Krakowa – Ukraińcy stanowią obecnie 1/4 populacji miasta. W Warszawie według ostatnich danych jest co najmniej 300 tysięcy uchodźców.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

ŚWIAT

Spotkanie Putina z Xi Jinpingiem - nie po myśli Rosji. Władimir Putin nieoczekiwanie powiedział po spotkaniu, że rozumie, iż prezydent Chin ma obawy dotyczące...

EUROPA

Ukraina obchodzi dzisiaj Święto Niepodległości. W tym roku uroczystości mają inny charakter, bo od równo 6 miesięcy kraj broni się przed rosyjską agresją, którą...

%d bloggers like this: