Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

OBSTAWIASZ WYGRANĄ PIS? ROZWAŻ ZAKUP DOLARÓW

Rozważ zakup dolarów jeśli obstawiasz wygraną PiS w wyborach. Agencja ratingowa S&P sygnalizuje, że przedłużająca się redukcja transferów z Unii Europejskiej może spowodować obniżkę ratingu Polski. A, to – według rynkowych prawideł – przełoży się na wyprzedaż złotego.

BURZA NA OBLIGACJACH

Według S&P brak pieniędzy z Unii w pełnym zakresie pogorszy prognozy wzrostu gospodarczego Polski. Słaby wzrost to mniej pieniędzy z podatków. Mniej pieniędzy z podatków to większe ryzyko dla nabywców obligacji, że Polska nie spłaci swoich długów. A przed takim scenariuszem mają za zadanie ostrzegać agencje ratingowe. Wczoraj identyczne informacje popłynęły z drugiej z trzech wielkich agencji ratingowych – czyli z Moodysa.

Jeśli agencje obniżą polski rating – część funduszy obligacyjnych będzie musiała – zgodnie ze swoją polityką inwestycyjną – a część będzie chciała zmniejszyć zaangażowanie w dług Polski. Taka wyprzedaż spowoduje nie tylko wzrost rentowności obligacji, co na krótką metę jest zmartwieniem głównie rządu, ale też osłabi złotego. A słabszy złoty pomoże co prawda eksporterom – ale też podniesie inflację w Polsce.

OBSTAWIASZ WYGRANĄ PIS? ROZWAŻ ZAKUP DOLARÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy siła złotego będzie się utrzymywać, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Danielem Kosteckim, głównym analitykiem rynków z CMC Markets.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kursach walut i prognozie dla umacniającego się złotego, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Rogalskim, gł. analitykiem walutowym Domu Maklerskiego BOŚ.

FX

Stratedzy JP Morgan rekomendują zakup polskiej waluty w parze z dolarem. CZYTAJ TEŻ: NASZ DROGI WĘGIEL W liście do klientów stratedzy banku inwestycyjnego piszą,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kto kupuje złotego, po co i na jak długo, rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Adamem Fuchsem, analitykiem w walutomat.pl.

%d bloggers like this: