Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

OBSTAWIASZ WYGRANĄ PIS? ROZWAŻ ZAKUP DOLARÓW

Rozważ zakup dolarów jeśli obstawiasz wygraną PiS w wyborach. Agencja ratingowa S&P sygnalizuje, że przedłużająca się redukcja transferów z Unii Europejskiej może spowodować obniżkę ratingu Polski. A, to – według rynkowych prawideł – przełoży się na wyprzedaż złotego.

BURZA NA OBLIGACJACH

Według S&P brak pieniędzy z Unii w pełnym zakresie pogorszy prognozy wzrostu gospodarczego Polski. Słaby wzrost to mniej pieniędzy z podatków. Mniej pieniędzy z podatków to większe ryzyko dla nabywców obligacji, że Polska nie spłaci swoich długów. A przed takim scenariuszem mają za zadanie ostrzegać agencje ratingowe. Wczoraj identyczne informacje popłynęły z drugiej z trzech wielkich agencji ratingowych – czyli z Moodysa.

Jeśli agencje obniżą polski rating – część funduszy obligacyjnych będzie musiała – zgodnie ze swoją polityką inwestycyjną – a część będzie chciała zmniejszyć zaangażowanie w dług Polski. Taka wyprzedaż spowoduje nie tylko wzrost rentowności obligacji, co na krótką metę jest zmartwieniem głównie rządu, ale też osłabi złotego. A słabszy złoty pomoże co prawda eksporterom – ale też podniesie inflację w Polsce.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O pomysłach w programie wyborczym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 ze Zbigniewem Czerwińskim, kandydatem na prezydenta Poznania.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rozwoju Krakowa i planach usprawnień komunikacyjnych w mieście rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Aleksandrem Miszalskim, posłem na Sejm i kandydatem na prezydenta...

FIRMA

Sejm uchwalił budżet na 2024 rok. Od chwili zaprzysiężenia rządu do uchwalenia najważniejszej z punktu widzenia administrowania państwem ustawy minęło tylko 36 dni.

FX

Pierwszy od dawna dzień, kiedy światowe media nie piszą o Polsce. Prawie nie piszą, bo pojawia się informacja o zatrzymaniu Piotra W., byłego wiceministra...