Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

OBRÓT AKCJAMI LOTOSU ZAWIESZONY

GPW zawiesiła obrót akcjami Lotosu.

OBRÓT AKCJAMI LOTOSU

Od dziś obrót akcjami Lotosu na warszawskiej giełdzie jest – decyzją giełdy – zawieszony. To efekt fuzji Lotosu z PKN Orlen.

Jak podał w komunikacie LOTOS decyzją GPW obrót zostaje zawieszony od dziś do dnia wykluczenia akcji z obrotu na rynku głównym GPW. Na pytanie BIZNES24 czy indeks WIG20 zmieni skład po zawieszeniu notowań akcjami Lotosu GPW odpowiedziano, że samo zawieszenie notowań nie jest podstawą wykluczenia spółki.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI SANTANDERA PODBIJAJĄ KURS NA GPW

Może się to stać dopiero, kiedy liczba akcji w wolnym obrocie spadnie poniżej 10 procent, albo zarząd giełdy podejmie decyzje o wykluczeniu akcji spółki z obrotu. To oznacza, że zmiana składu WIG20 wydarzy się dopiero, kiedy Orlen przejmie wszystkie akcje Lotosu. A plan połączenia spółek, który jest załącznikiem do ubiegłotygodniowych uchwał WZA Lotosu i Orlenu nie wskazuje dokładnie tego dnia – bo termin finalizacji przejęcia zależy m.in. od czasu oczekiwania na rejestrację zmian w statutach obu spółek przez sąd.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OBRÓT AKCJAMI LOTOSU ZAWIESZONY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Bez kategorii

W czwartek prezydent podpisał ustawę o dodatku węglowym. W myśl nowych przepisów 3 tys. zł przysługiwać będzie gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania...

POLSKA

Inflacja w Polsce - poznaliśmy finalny odczyt.

UE

We Francji i w Hiszpanii rośnie inflacja konsumencka.

RYNKI

Kolejne dobre dane ze Stanów – po środowym odczycie niższej od oczekiwań inflacji CPI otrzymaliśmy dane o malejącej inflacji producenckiej – dały rynkom nadzieje...

%d bloggers like this: