Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W GASTRONOMII W NOWYM JORKU

Rośnie liczba amerykańskich stanów, hrabstw, miast i firm, które wymagają od pracowników sektora usługowego szczepień przeciwko Covid-19. Nowy Jork jest pierwszym dużym miastem w USA, które nałożyło obowiązek szczepień na pracowników gastronomii.

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W GASTRONOMII W NOWYM JORKU

Jak donosi agencja Reuters nowojorskie przepisy wymagają przedstawienia certyfikatu przyjęcia co najmniej jednej dawki szczepionki i będą egzekwowane od 13 września. Podobnie jak w przypadku wymogu noszenia maseczek i zeszłorocznych nakazów pozostania w domu, plan ten prawdopodobnie spotka się z silnym oporem społecznym – przewiduje agencja.

Restrykcje – w Nowym Jorku oraz w innych częściach USA – wynikają z rosnącej liczby przypadków zakażenia nowym wysoce zakaźnym wariantem Delta.

Uniwersytet Johnsa Hopkins w Baltimore odnotował we wtorek 127 976 nowych zakażeń. Zmarło 451 osób. Od początku epidemii w USA potwierdzono 35 mln 237 057 zakażeń i 614 295 zgonów z powodu Covid-19.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: