Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W GASTRONOMII W NOWYM JORKU

Rośnie liczba amerykańskich stanów, hrabstw, miast i firm, które wymagają od pracowników sektora usługowego szczepień przeciwko Covid-19. Nowy Jork jest pierwszym dużym miastem w USA, które nałożyło obowiązek szczepień na pracowników gastronomii.

Jak donosi agencja Reuters nowojorskie przepisy wymagają przedstawienia certyfikatu przyjęcia co najmniej jednej dawki szczepionki i będą egzekwowane od 13 września. Podobnie jak w przypadku wymogu noszenia maseczek i zeszłorocznych nakazów pozostania w domu, plan ten prawdopodobnie spotka się z silnym oporem społecznym – przewiduje agencja.

Restrykcje – w Nowym Jorku oraz w innych częściach USA – wynikają z rosnącej liczby przypadków zakażenia nowym wysoce zakaźnym wariantem Delta.

Uniwersytet Johnsa Hopkins w Baltimore odnotował we wtorek 127 976 nowych zakażeń. Zmarło 451 osób. Od początku epidemii w USA potwierdzono 35 mln 237 057 zakażeń i 614 295 zgonów z powodu Covid-19.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

FED obniża prognozy wzrostu gospodarczego dla Stanów Zjednoczony - ale jednocześnie sygnalizuje, że podwyżki stóp mogą nastąpić wcześniej, niż wcześniej oczekiwano.

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...

FIRMA

4. fala pandemii w Polsce rozkręca się na dobre. Dane o zakażeniach przekroczyły w czwartek 700 przypadków.