Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

OBOSTRZENIA DLA NIEZASZCZEPIONYCH. ALE NIKT TEGO NIE SPRAWDZI

Będą nowe obostrzenia obowiązujące od 15 grudnia. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia od marca przyszłego roku będzie też obowiązek szczepień dla wybranych grup. Większe restrykcje dotkną też osób niezaszczepionych. Ponadto rząd czasowo wprowadzi naukę zdalną w szkołach.

OBOSTRZENIA DLA NIEZASZCZEPIONYCH. ALE NIKT TEGO NIE SPRAWDZI
Minister Adam Niedzielski i wiceminister Waldemar Kraska, 07.12.2021, FOT.: Ministerstwo Zdrowia

Od 15 grudnia obniżone zostają limity w lokalach: w restauracjach, barach, kinach, teatrach, obiektach sakralnych, obiektach sportowych z 50 proc. do 30 proc. Organizator, przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty, jeśli chce podnieść limit.

Kluby i dyskoteki zamknięte poza dniami 31 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022 r. Limit w lokalach w te dwa dni to maksymalnie 100 osób (z wyłączeniem zaszczepionych).

Limit osób w transporcie zbiorowym obniżony do 75 proc.

Nauka zdalna w szkołach podstawowych i szkołach średnich od 20 grudnia do 9 stycznia. Żłobki i przedszkola pozostają otwarte.

Przedsiębiorcy zwracają jednak uwagę, że obostrzenia są fikcyjne – bo właściciele sklepów, kin, czy restauracji nie mają żadnego sposobu, by wyegzekwować od swoich klientów informacji o szczepieniu.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia. Zmarły 794 osoby - to rekord 4 fali pandemii....

BIZNES I POLITYKA

Szczepienia w Niemczech przyspieszają. 30 milionów dodatkowych dawek szczepionki przeciw COVID-19 w Niemczech od 18 listopada. Nowy kanclerz Olaf Scholz- podobnie jak wcześniej prezydent...

BIZNES I POLITYKA

Szczyt w Davos odwołany. Politycy i biznesmeni nie przyjadą na styczniowe spotkanie w Alpach szwajcarskich. Jako powód odwołania podano rosnące zagrożenie omikronem i wzrost...

POLSKA

Od północy obowiązują surowsze restrykcje i limity w prowadzeniu działalności w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu omikron . Według informacji Biznes24 nowe restrykcje mają...