Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

OBLIGACJE KRUKA ROZESZŁY SIĘ NA PNIU. TYLKO 38 TYS. ZŁ NA INWESTORA

Obligacje Kruka rozeszły się na pniu. Przeciętny inwestor kupi papiery za 38 tysięcy złotych – zamiast za 189 tysięcy, na które się zapisał. Odsetki okazały się bardzo kuszące.

Piotr Krupa CEO Kruk w BIZNES24
PIOTR KRUPA, CEO KRUK SA, W BIZNES24

Kruk wystawił na sprzedaż papiery za 50 milionów złotych, a inwestorzy złożyli zapisy na prawie 250 milionów złotych. W efekcie pojedynczy inwestor zamiast kupić obligacje za 189 tysięcy – tyle wyniosła wartość średniego zapisu – kupi papiery za zaledwie 38 tysięcy złotych.

Obligacje Kruka z wysokimi odsetkami – ale nadal poniżej inflacji

Inwestorów, którzy rzucili się na obligacje Kruka skusiły dwie cechy – wysokie oprocentowanie i dobra sytuacja finansowa Kruka. Oprocentowanie zaoferowane przez największego w naszej części Europy windykatora należności to suma WIBORu 3M i marży w wysokości 3.3 procent. Przy obecnym poziomie WIBORu 3M powyżej 3 procent – daje to prawie 6.5% rocznych odsetek.

Tymczasem średnie oprocentowanie dla rocznych lokat do 100 tysięcy złotych to według należącego do serwisu Bankier.pl narzędzia DepoTracker wyniosło w grudniu zaledwie 1.85%.

Inflacja w styczniu była tymczasem najwyższa od początku tego wieku i wyniosła 8.6%.

Kruk to jedna z ulubionych spółek zarządzających funduszami – ze stabilnym akcjonariatem, dość stabilnymi wynikami finansowymi i stabilnie wypłacająca dywidendę. W październiku ubiegłego roku ustanowiła swój historyczny rekord wartości z ceną akcji na poziomie 393 złotych. Dziś kurs Kruka znajduje się na poziomie około 320 złotych.

Cytowany w komunikacie spółki prezes Kruka Piotr Krupa zapowiada, że spółka rozważy ponowną emisję obligacji dla inwestorów indywidualnych jeszcze w tym roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OBLIGACJE KRUKA ROZESZŁY SIĘ NA PNIU. TYLKO 38 TYS. ZŁ NA INWESTORA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Mabion ze stratą w trzecim kwartale.

BIZNES I POLITYKA

Przychody w 3Q 847 mln zł, strata netto 7,8 mln zł

POLSKA

Sunex był dzisiaj liderem wzrostów na GPW - +16.27% na zamknięciu.

BIZNES I POLITYKA

Skorygowana EBITDA Grupy Pracuj wyniosła ponad 85 milionów złotych, jest to wzrost o blisko 14% w stosunku do zeszłego roku i o ponad 8...

%d bloggers like this: