Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

OBAJTEK TRAFI DO ARESZTU?

Danielowi Obajtkowi grozi… areszt? Tak twierdzi poseł Michał Szczerba, który powiedział, że jeśli były prezes Orlenu nie pojawi się 5 czerwca na przesłuchaniu, zostanie skierowany wniosek do sądu o jego zatrzymanie

DANIEL OBAJTEK, B. PREZES ORLENU
Daniel Obajtek, były prezes Orlenu

Sprawa dotyczy tzw. afery wizowej. Dziś zeznania przed specjalną komisją złożył na przykład b. premier Mateusz Morawiecki. Daniel Obajtek ma odpowiadać na pytania dotyczące m.in. o zatrudniania obcokrajowców przy inwestycji Olefiny III.

Michał Szczerba przekazał, że zwrócił się do prokuratora generalnego o doręczenie przez policję wezwania na przesłuchanie b. prezesowi Orlenu na terenie woj. podkarpackiego, a nie tylko pod siedmioma, do tej pory ustalonymi adresami.

Szczerba zapewnił też, że „Daniel Obajtek nie będzie chroniony immunitetem posła do PE”.

Co na to sam zainteresowany? „Nie będę małpą w cyrku Michała Szczerby” — pisał na platformie X. Przypomnijmy, że razem z byłym prezesem Azotów, miał stawić się przed komisją już wczoraj.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.