Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

OBAJTEK: ORLEN NIE JEST ZAINTERESOWANY ŻABKĄ

OBAJTEK: ORLEN NIE JEST ZAINTERESOWANY ŻABKĄ

Do słów Jarosława Kaczyńskiego dotyczących przejęcia sieci Żabka odniósł się prezes Orlenu, Daniel Obajtek. Rynek spekulował, że to właśnie koncern naftowy będzie podmiotem, który przejmie sklepy.

„Nie prowadzimy żadnych rozmów, nie analizujemy i nie mamy planów kupna Żabki” – powiedział podczas konferencji Daniel Obajtek.
Właściciel sieci, fundusz CVC również oświadczył, że spekulacje nie odnoszą się do żadnego procesu z udziałem funduszu, więc nie ma żadnych podstaw do komentowania sprawy.


Spekulacje pojawiły się kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Puławach zasugerował jakoby rząd zmierzał już do przejęcie największej sieci sklepów w Polsce w ramach odbijania najbardziej strategicznych części gospodarki z rąk kapitału zewnętrznego.

Żabka, obecnie należy do amerykańskiego funduszu CVC. Na terenie Polski posiada 8789 sklepów w tym 7200 franczyzobiorców. Obecnie jest największą siecią sklepów „convienience” w Europie Środkowo-Wschodniej.

fot: biuro prasowe PKN Orlen


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OBAJTEK: ORLEN NIE JEST ZAINTERESOWANY ŻABKĄ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: