Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

O SANKCJACH NA SZCZYCIE

Brak porozumienia w ramach Unii Europejskiej ws. wdrożenia 6 pakietu sankcji i embarga na rosyjską ropę. Ten temat z pewnością zdominuje rozpoczynający się dziś unijny dwudniowy szczyt, który rozpoczyna się w Brukseli po południu.

O SANKCJACH NA SZCZYCIE

Oprócz sankcji na Rosję 27 przywódców państw będzie dyskutować także o wysokich cenach energii, obronności, bezpieczeństwie dostaw żywności na świecie i o pomocy Ukrainie, która już cztery miesiące walczy z rosyjskim najeźdźcą.
Wczoraj Komisja Europejska razem z prezydencją francuską przedstawiły wspólną nową propozycję sankcji, które w przypadku importu ropy z Rosji obejmowałyby wyłącznie transport dostarczany drogą morską. Dziś rano propozycje te będą omawiać ambasadorowie państw Unii Europejskiej. Według Polskiej Agencji Prasowej w ramach propozycji nałożenia kolejnych sankcji na Rosję, Bruksela chce wprowadzić wyjątki wobec tych państw, które nie będą w stanie z dnia na dzień odciąć się od rosyjskiej ropy.

Przez brak jednogłośnej akceptacji w Unii zakazu importu rosyjskiego surowca, niemożliwe jest wejście w życie innych proponowanych przez Brukselę sankcji takich, jak odcięcie kolejnych rosyjskich banków od systemu płatności Swift, czy zakazanie rosyjskim nadawcom wstępu do Unii Europejskiej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Europarlament odpuścił Ursuli von der Leyen w sprawie reguły "pieniądze za praworządność”, a tym samym – upiekło się też Polsce.

POLSKA

Państwa członkowskie UE zatwierdziły polski Krajowy Plan Odbudowy. Środki popłyną do Polski wtedy, gdy zostanie złożony pierwszy wiosek o płatności, co planowane jest w...

UE

Embargo na rosyjską ropę jednak uzgodnione - jutro (w piątek) ma się znaleźć w unijnym dzienniku urzędowym - podaje Euronews podając się na trzech...

UE

Węgry wetują 6. pakiet sankcji unijnych - to nagły zwrot Budapesztu.

%d bloggers like this: