Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

O SANKCJACH NA SZCZYCIE

Brak porozumienia w ramach Unii Europejskiej ws. wdrożenia 6 pakietu sankcji i embarga na rosyjską ropę. Ten temat z pewnością zdominuje rozpoczynający się dziś unijny dwudniowy szczyt, który rozpoczyna się w Brukseli po południu.

O SANKCJACH NA SZCZYCIE

Oprócz sankcji na Rosję 27 przywódców państw będzie dyskutować także o wysokich cenach energii, obronności, bezpieczeństwie dostaw żywności na świecie i o pomocy Ukrainie, która już cztery miesiące walczy z rosyjskim najeźdźcą.
Wczoraj Komisja Europejska razem z prezydencją francuską przedstawiły wspólną nową propozycję sankcji, które w przypadku importu ropy z Rosji obejmowałyby wyłącznie transport dostarczany drogą morską. Dziś rano propozycje te będą omawiać ambasadorowie państw Unii Europejskiej. Według Polskiej Agencji Prasowej w ramach propozycji nałożenia kolejnych sankcji na Rosję, Bruksela chce wprowadzić wyjątki wobec tych państw, które nie będą w stanie z dnia na dzień odciąć się od rosyjskiej ropy.

Przez brak jednogłośnej akceptacji w Unii zakazu importu rosyjskiego surowca, niemożliwe jest wejście w życie innych proponowanych przez Brukselę sankcji takich, jak odcięcie kolejnych rosyjskich banków od systemu płatności Swift, czy zakazanie rosyjskim nadawcom wstępu do Unii Europejskiej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O szczycie w Azji południowo-wschodniej rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Januszem Filipiakiem, założycielem i prezesem Comarch s.a.

UE

Komisja Europejska ogłosiła plan na ograniczenie cen gazu na głównej europejskiej giełdzie, czyli TTF.

BIZNES I POLITYKA

6 października Unia Europejska przyjęła ósmy pakiet sankcji wobec Rosji w z związku z nielegalną aneksją okupowanych obwodów w Ukrainie a już dziś rozpatrzy...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O strategicznym dla bezpieczeństwa rurociągu Baltic Pipe rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Jerzym Buzkiem, byłym premierem, byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, a obecnie...

%d bloggers like this: