Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

O POŁOWĘ SPADŁA WARTOŚĆ ZAPYTAŃ O KREDYTY MIESZKANIOWE W MAJU INFORMUJE BIK

Mocno spada zainteresowanie kredytami hipotecznymi. W maju aż o połowę w porównaniu z ubiegłym rokiem spadła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej.

RYNEK KREDYTÓW HIPOTECZNYCH
foto: pexels.com

Średnia wartość wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w maju br. wyniosła 343.89 tys. zł i była wyższa o prawie 3% w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale większa w porównaniu z kwietniem .

CZYTAJ TEŻ: KREDYT HIPOTECZNY – STAŁE OPROCENTOWANIE. CZY TO SIĘ OPŁACA?

Według BIK majowy odczyt Indeksu jest potwierdzeniem bardzo dużego schłodzenia na rynku kredytów mieszkaniowych w kolejnych kwartałach roku. Majowa wartość Indeksu jest najniższa w historii pomiaru – czyli od 14 lat. Na majowy odczyt negatywnie wpłynęła mniejsza o połowę niż przed rokiem liczba wnioskujących. Jest najniższa odkąd Biuro Informacji Kredytowej analizuje liczbę wnioskujących – czyli od 15 lat.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

O POŁOWĘ SPADŁA WARTOŚĆ ZAPYTAŃ O KREDYTY MIESZKANIOWE W MAJU INFORMUJE BIK

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na ryku kredytów mieszkaniowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK i wykładowcą w SGH.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ważnym dla frankowiczów wyroku sądu rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z mecenas Anną Wolną-Sroką z kancelarii Czabański Wolna-Sroka.

%d bloggers like this: