Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

O ILE WZROŚNIE RATA KREDYTU HIPOTECZNEGO

Podwyżka stóp procentowych wywoła wzrost stawki WIBOR, od której uzależnione jest oprocentowanie kredytów hipotecznych w złotych. Banki aktualizują oprocentowanie najczęściej co 2-3 miesiące, więc podwyżkę kredytobiorcy odczują z początkiem przyszłego roku.
Z wyliczeń Expandera wynika, że miesięczna rata przeciętnego kredytu hipotecznego wzrośnie w sumie po dwóch podwyżkach stóp procentowych średnio o 221 zł.

O ILE WZROŚNIE RATA KREDYTU HIPOTECZNEGO

I tak dla przeciętnego kredytu w wysokości 330 000 zł na 25 lat, udzielonego w ostatnim czasie. W Gdańsku, Krakowie i w Warszawie rata wzrośnie o ponad 300 zł w porównaniu do raty z początku października. W Katowicach wzrost wyniesie ok. 200 zł, a w Poznaniu czy Wrocławiu między 250 a 275 złotych.

Założenia Expandera zakładają wzrost rat kredytowych z uwzględnieniem dwóch podwyżek stóp procentowych w październiku i w listopadzie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

O ILE WZROŚNIE RATA KREDYTU HIPOTECZNEGO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Czwarta podwyżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej to nieuchronna podwyżka rat kredytów dla klientów indywidualnych.

POLSKA

Produkcja przemysłowa osiągnęła w listopadzie wartość o 15,2 procent wyższą niż rok wcześniej. To najwyższa dynamika produkcji od czerwca, oraz blisko dwa razy wyższy...

GPW

Zysk netto Mercatora w 3 kwartale spadł do 39 i pół mln złotych wobec 356 w ubiegłym roku. To spadek o 89 procent rok...

GPW

Drugi kwartał z rzędu Getin Noble Bank może pochwalić sie zyskiem. W trzecim kwartale bank kontrolowany przez Leszka Czarneckiego zarobił na czysto 11 mln...

%d bloggers like this: