Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

O ILE WZROŚNIE RATA KREDYTU HIPOTECZNEGO

Podwyżka stóp procentowych wywoła wzrost stawki WIBOR, od której uzależnione jest oprocentowanie kredytów hipotecznych w złotych. Banki aktualizują oprocentowanie najczęściej co 2-3 miesiące, więc podwyżkę kredytobiorcy odczują z początkiem przyszłego roku.
Z wyliczeń Expandera wynika, że miesięczna rata przeciętnego kredytu hipotecznego wzrośnie w sumie po dwóch podwyżkach stóp procentowych średnio o 221 zł.

BANK NIE JEST CI WINIEN

I tak dla przeciętnego kredytu w wysokości 330 000 zł na 25 lat, udzielonego w ostatnim czasie. W Gdańsku, Krakowie i w Warszawie rata wzrośnie o ponad 300 zł w porównaniu do raty z początku października. W Katowicach wzrost wyniesie ok. 200 zł, a w Poznaniu czy Wrocławiu między 250 a 275 złotych.

Założenia Expandera zakładają wzrost rat kredytowych z uwzględnieniem dwóch podwyżek stóp procentowych w październiku i w listopadzie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

O ILE WZROŚNIE RATA KREDYTU HIPOTECZNEGO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

O nowych wytycznych Komisji Europejskiej dla krajów wspólnoty, w sprawie wsparcia przedsiębiorstw rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dominiką Taranko ze Związku Przedsiębiorców i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po wojnie i jak może wyglądać odbudowa zniszczeń powojennych w Ukrainie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem...

OSZCZĘDZANIE

Dino Polska wyemituje obligacje o wartości 170 mln zł. Sieć handlowa zaoferuje inwestorom oprocentowanie WIBOR 3M plus 1,2 pkt proc. marży.

POLSKA

WIBOR i raty w górę - pokazujemy o ile wzrosną zobowiązania kredytobiorców.

%d bloggers like this: