Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

O 14:30 DANE Z USA O INFLACJI W KWIETNIU

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA.

Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

O 14:30 DANE Z USA O INFLACJI W KWIETNIU

Jeśli prognozy się sprawdzą będzie to mniej niż miesiąc wcześniej, kiedy to według opublikowanych przez tamtejszy departament pracy danych ceny, które konsumenci płacili za artykuły codziennego użytku, wzrosły o 8 i pół proc. Natomiast inflacja powyżej 8 procent jest i tak jedną z największych od 1981 roku.

Jak powiedział podczas wczorajszego przemówienia Joe Biden inflacja jest obecnie jednym z największych wyzwań gospodarczych w USA. Prezydent wśród głównych przyczyn odpowiedzialnych za największy wzrost cen w USA od 40 lat wymienił wytrącone przez Covid łańcuchy dostaw a także inwazję Rosji na Ukrainę, która wpłynęła na ceny energii i żywności.

W USA INFLACJA NAJWYŻSZA OD 1981 ROKU

Jak zapowiedział Biden aktualny plan walki z inflacją przewiduje zwiększenie podatków dla dużych korporacji i najbogatszych Amerykanów, ograniczenie cen niektórych leków i inwestycji w zieloną transformację energetyczną. Powiedział także, że jego plan zakłada rekordową redukcję deficytu budżetowego w wysokości 1,5 bln dolarów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: