Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

O 1/4 SPADŁA LICZBA ODDANYCH MIESZKAŃ

O prawie 24 procent spadła w kwietniu liczba oddanych mieszkań do użytku w stosunku do ubiegłego roku.- poinformował GUS.

NOWE WAKACJE KREDYTOWE
źródło: Pixabay

W raporcie urząd zauważył, że „głęboki spadek” dotyczył przede wszystkim budownictwa indywidualnego, które zmniejszyło się o ponad 45 proc. względem kwietnia ubiegłego roku, w którym odnotowano wzrost.

Mniejszy spadek w wysokości 4 proc. odnotowano w przypadku budownictwa przeznaczonego na sprzedaż lub wynajem.

W pozostałych formach budownictwa łącznie oddano więcej mieszkań niż w kwietniu ub. roku (366 wobec 139) – zaznaczył GUS.
W raporcie wyszczególniono, że od początku br. do końca kwietnia oddano do użytkowania ok 65 tys. mieszkań, co stanowi spadek o prawie 15 proc. względem tego samego okresu 2023 r., kiedy odnotowano wzrost o 3,5 proc.

Nowe mieszkania są także coraz mniejsze.
Zgodnie z danymi GUS przeciętna powierzchnia użytkowa mieszkania oddanego do użytkowania od początku roku do końca kwietnia br. wyniosła 91 m kw., co oznacza spadek o ok 6 m kw. względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

GUS dodał, że zgodnie z szacunkami w końcu kwietnia br. w budowie pozostawało 817 i pół tys. mieszkań, czyli o prawie 1 proc. więcej niż rok wcześniej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.