Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NVIDIA WARTA PONAD $3 BILIONY

Nvidia, producent kart graficznych i baz danych wykorzystywanych w pracach nad sztuczną inteligencją jest już drugą najbardziej wartościową spółką publiczną na świecie. Kapitalizacja spółki z Santa Clara przekroczyła 3 biliony dolarów.

NVIDIA ROŚNIE

Po wczorajszym wzroście o ponad 5 proc. akcje Nvidii są już warte po 1 tys. 224 dolary, co przekłada się na wycenę całej firmy na poziomie 3 bilionów 11 mld dolarów. Na świecie więcej wart jest jedynie Microsoft wyceniany dziś przez rynki na 3 biliony 150 mld.

Po wczorajszej sesji na Wall Street Nvidia wyprzedziła Apple, które jako trzecia spółka na świecie też jest warta ponad 3 bln dol.

Tylko w tym roku akcje Nvidii podrożały o 154 proc., a kurs kalifornijskiej spółki napędzają rewelacyjne wyniki finansowe, które rosną z kwartału na kwartał na fali nieustającego boomu na rozwój sztucznej inteligencji.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.