Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

NVIDIA ROŚNIE WRAZ Z AI

NVIDIA

O ponad jedną czwartą wzrósł na starcie dzisiejszego handlu kurs akcji producenta kart graficznych, firmy Nvidia. W porównaniu z wczorajszym zamknięciem kapitalizacja spółki z Santa Clara wzrosła o ponad 200 mld dolarów.

To oznacza najwyższy jednodniowy wzrost kapitalizacji pojedynczej spółki w historii amerykańskiej giełdy.

Nvidia poinformowała w środę o lepszych niż oczekiwano wynikach za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2024 r. Nvidia stwierdziła też, że ​​jej przychody były napędzane popytem ze strony dostawców usług w chmurze, a także dużych konsumenckich firm internetowych, które wykorzystują układy Nvidii do rozwijania i wdrażania aplikacji AI, takich jak ChatGPT firmy OpenAI.

Jednak to co zelektryzowało inwestorów to zapowiedź, że firma z Kalifornii spodziewa się w bieżącym kwartale sprzedaży w wysokości około 11 miliardów dolarów, czyli o o ponad 50% więcej niż wcześniejsze szacunki analityków.

Dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, powiedział, że firma widzi rosnący popyt na swoje produkty do centrów danych i firm rozwijających sztuczną inteligencję.

NVIDIA ROŚNIE WRAZ Z AI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: