Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NVIDIA ROŚNIE PO BAJECZNYCH WYNIKACH

NVIDIA ROŚNIE

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana jest jako „najważniejsza spółka na Ziemi”.

Skorygowany zysk na akcję w czwartym kwartale 2023 roku wyniósł 5 dolarów i 16 centów wobec oczekiwań na poziomie o przeszło pół dolara niższych. Natomiast kwartalne przychody ze sprzedaży firmy z Santa Clara okazały się o ponad półtora miliarda dolarów wyższe od prognozowanych przez rynek, rosnąc do 22 mld 100 mln dolarów. Z tego ponad 18 mld dolarów pochodziło ze sprzedaży centrów danych wykorzystywanych przy rozwoju AI, a z gamingu jedynie 3 mld dolarów.

CZYTAJ TEŻ: MIESZANE NASTROJE NA WALL STREET

Prezes Nvidii Jensen Huang stwierdził, że generatywna sztuczna inteligencja jest prawdziwym punktem zwrotnym i technologią przełomową, a wyniki spółki uzasadniają ten pogląd. Na pierwszy kwartał tego roku firma prognozuje 25 mld dolarów przychodów i dalszy wzrost w 2025 toku i „kolejnych latach”.

Kwartalne wyniki Nvidii inwestorzy przyjęli 10-procentowym wzrostem kursu jej akcji w handlu pozasesyjnym. Z kapitalizacją przekraczającą 1 bilion 660 mld dolarów, firma z Kalifornii jest już szóstą najcenniejszą spółką świata mocno naciskają na piąty na liście Amazon.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NVIDIA ROŚNIE PO BAJECZNYCH WYNIKACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

USA

Wygrana Donalda Trumpa może oznaczać rewolucję na Wall Street. Kandydat do fotelu prezydenta USA zapowiada zniesienie części przepisów, które zostały uchwalone po kryzysie bankowym...

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.