Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

NOWYCH MIESZKAŃ CORAZ MNIEJ

Ci którzy liczą na wysyp nowych mieszkań i spadek ich cen mogą się zawieść. W tym roku deweloperzy przekażą klientom o 10 proc. mniej lokali niż w 2023 roku.

WAKACJE KREDYTOWE

Jak szacuje Polski Związek Firm Deweloperskich w tym roku deweloperzy przekażą nabywcom nie więcej niż 117 tys. nowych mieszkań. Zdaniem związku w najbliższych trzech latach polskie mieszkalnictwo odczuje strukturalne braki podaży nowych inwestycji, czego efektem będzie przekazywanie w ręce nabywców mniejszej liczby mieszkań niż miało to miejsce przez ostatnie kilka lat.

Główny Urząd Statystyczny podał w poniedziałek, że liczba mieszkań oddanych do użytkowania w ubiegłym roku wyniosła łącznie 220,4 tys. lokali, z tego deweloperzy przekazali klucze do 136 i pół tys. lokali.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...