Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NOWY TYDZIEŃ Z MARATONEM FED

TYDZIEŃ Z MARATONEM FED

Sporo wystąpień regionalnych szefów Rezerwy Federalnej czeka w tym tygodniu amerykańskich inwestorów. Czy zmienią one przekonanie co do terminu obniżki stóp? Przekonamy się w handlu.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele spółki Rollins, która zajmuje się zwalczaniem szkodników. Dla samej spółki sesja była nieudana, straciła równo 2%.

CZYTAJ TEŻ: 25% PLANUJE PODWYŻKI PŁAC

Piątkowa sesja zamykała historyczny tydzień, podczas którego wszystkie trzy główne indeksy ustanowiły swoje rekordy. A na koniec sesji wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik osiągnęła spółka Caterpillar rosnąc o ponad półtora procent.

Najsłabiej radził sobie WALGREENS tracąc niemal jeden procent po ujawnieniu, że amerykański fiskus domaga się od spółki ponad 2 i pół miliarda dolarów za źle rozliczone transakcje w ramach cen transferowych.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotował paliwowy VALERO ENERGY.

Największe straty zaś poniosła spółka PARAMOUNT, która straciła niemal 5% po plotce o możliwym zwolnieniu dyrektora generalnego firmy co może utrudnić negocjacje i proces sprzedaży spółki.

Jutro raport kwartalny publikuje sieć sklepów z materiałami budowlanymi Lowe’s. Przekonamy się, czy widać ożywienie w branży będącej kołem zamachowym amerykańskiej gospodarki.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWY TYDZIEŃ Z MARATONEM FED

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.